Poniedziałek, 21 stycznia 2019r. | Imieniny: Agnieszki, Jaros?awa
Pokaż menu

Kolejny sukces Grupy Teatralnej FENIKS

Kwiecień 21, 2018

Kolejny sukces Grupy Teatralnej FENIKS

W ostatni czwartek (19.04) w budynku remizy OSP Janów odbyło się spotkanie integracyjne seniorów z terenu gminy Janów i gminy Koniecpol w ramach „Jurajskiej Wiosny Seniorów”.

Koniecpolskich seniorów reprezentowała  Grupa Teatralna FENIKS, działająca w ramach Stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku, która zaprezentowała spektakl pt. „W uzdrowisku to jest życie”.

Występ nagrodzono gromkimi brawami, wyrażając słowa uznania dla tej szczególnej pasji do teatru oraz sposobu podejścia każdego aktora – amatora do roli. W gminie Koniecpol jako jednej z pierwszych w powiecie częstochowskim utworzono Uniwersytet Trzeciego Wieku, który swój pierwszy rok akademicki zainaugurował w latach 2015 - 2016. Jest to również jeden z nielicznych UTW, który prowadzi amatorski teatr i dzieli się swoimi umiejętnościami z grupami seniorów w innych gminach.

W spotkaniu uczestniczyli również zaproszeni goście, w tym Senator RP Ryszard Majer, Poseł Lidia Burzyńska, Wicestarosta Częstochowski Henryk Kasiura, Burmistrz Miasta i Gminy Koniecpol Ryszard Suliga.

Teatr to ciekawa forma spotkań i wspólnego spędzania czasu dla seniorów.

- Oglądając grupę teatralną FENIKS w trakcie spektaklu czerpiemy niesamowitą radość z zabawy. Samych seniorów łączy radość z współtworzenia bezinteresownie rzeczy tak rozwijającej jaką jest teatr. Teatr amatorski nie wygra z profesjonalną grą i zapleczem technicznym zawodowych teatrów, jednak ma niesamowite atuty jakimi są wielka pasja do aktywności i zaangażowanie. Nasza grupa teatralna zachwyca formą, ciekawym pomysłem i pozytywną energią. Taniec i śpiew to zawsze najlepsza metoda terapii – powiedział burmistrz Ryszard Suliga.

(lbk)

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcieGmina Koniecpol
Zgodnie z podziałem geobotanicznym tereny Koniecpola leżą w dwóch krainach: Wyżynie Krakowsko - Częstochowskiej i Świętokrzyskiej. Wiele tu malowniczych zakątków, pięknych krajobrazów, ale też interesujących zabytków i miejsc związanych z ważnymi wydarzeniami w historii Polski. Dumą gospodarzy Ziemi Koniecpolskiej są tutejsze lasy. Duże kompleksy leśne o zróżnicowanym drzewostanie doskonale nadają się do obserwacji przyrody.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).