Piątek, 22 marca 2019r. | Imieniny: Katarzyny, Boguslawa
Pokaż menu

Koniecpol zmienia się – rozpoczynają się kolejne inwestycje

Lipiec 19, 2018

Koniecpol zmienia się – rozpoczynają się kolejne inwestycje

W lipcu podpisano umowy z wykonawcami robót dla kolejnych inwestycji i remontów. Tym razem roboty obejmą plac szkolny w Szkole Podstawowej nr 1 i ulicę Spółdzielczą w Łysinach.
- Nadrabiamy obecnie zaległości infrastrukturalne z kilkudziesięciu lat. Priorytetem jest zakończenie budowy sieci wodociągowej, kanalizacyjnej, przebudowa dróg, termomodernizacja placówek oświatowych, rewitalizacja zaniedbanych i zdegradowanych budynków - powiedział burmistrz Ryszard Suliga na łamach gazety internetowej Koniecpol.Info

Więcej można przeczytać klikając link:

https://www.koniecpol.info/artykuly/69-koniecpol-zmienia-sie

W dniu 16 lipca podpisano umowę z wykonawcą remontu placu szkolnego w Szkole Podstawowej nr 1 przy ulicy Mickiewicza, który zostanie zrealizowany w okresie wakacyjnym, a więc wolnym od zajęć szkolnych. Dojście do szkoły było bardzo uciążliwe od wielu lat i stwarzało niebezpieczeństwo dla dzieci. Sprawa ta wielokrotnie była przedmiotem interwencji i monitów dyrekcji szkoły, jak i rodziców. Wygospodarowanie środków finansowych w budżecie było kwestią bardzo pilną i priorytetową. Po zakończeniu prac szkoła zyska nie tylko wygodny plac szkolny, który może być wykorzystywany do organizacji imprez szkolnych i spotkań plenerowych, ale również miejsca postojowe, wygodne dojście do szkoły, boiska sportowego Orlik i placu zabaw.  

Dnia 19 lipca podpisano również kolejną umowę na roboty drogowe, obejmujące przebudowę ulicy Spółdzielczej w Łysinach, które zostaną wykonane do końca września bieżącego roku. Na przedsięwzięcie pozyskano środki zewnętrzne z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych.

(lbk)

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcieGmina Koniecpol
Zgodnie z podziałem geobotanicznym tereny Koniecpola leżą w dwóch krainach: Wyżynie Krakowsko - Częstochowskiej i Świętokrzyskiej. Wiele tu malowniczych zakątków, pięknych krajobrazów, ale też interesujących zabytków i miejsc związanych z ważnymi wydarzeniami w historii Polski. Dumą gospodarzy Ziemi Koniecpolskiej są tutejsze lasy. Duże kompleksy leśne o zróżnicowanym drzewostanie doskonale nadają się do obserwacji przyrody.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).