Poniedziałek, 20 maja 2019r. | Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Aleksandra
Pokaż menu

„Majówka Sołectw” u „Rudniczanek”

Maj 22, 2018

„Majówka Sołectw” u „Rudniczanek”

Dnia 20 maja 2018 r. na placu przy remizie strażackiej w Rudnikach odbyła się impreza pod nazwą „Majówka Sołectw”. Była to pierwsze impreza w tym miejscu od wielu lat.

Organizatorem pikniku było KGW „Rudniczanki”.

Na „Majówce” bardzo licznie bawili się mieszkańcy. Obecni byli również burmistrz Ryszard Suliga, wiceburmistrz Gwidon Jelonek oraz Henryk Kasiura, wicestarosta powiatu częstochowskiego.

Burmistrz przekazał wyrazy uznania i podziwu za zaangażowanie w uporządkowanie terenu i rewitalizację budynku remizy ze szczególnym wkładem kobiet skupionych w Stowarzyszeniu „Rudniczanki”. Podkreślił, że wszyscy mieszkańcy okolicznych sołectw podjęli działania na rzecz ożywienia tego miejsca na nowo.

„Rudniczanki” przygotowały się do festynu perfekcyjnie: uporządkowano plac imprezy i pięknie udekorowano scenę. Pyszne ciasta domowego wypieku rozchodziły się w mgnieniu oka.  Częstowano grochówką, która smakowała wyśmienicie. Serwowano także kiełbaski i kaszanki z grilla oraz pyszny smalec domowej roboty z pajdą swojskiego chleba.

Oprócz przyjemności dla podniebienia były także przyjemności dla ducha: występ wokalny Rudniczanek, popisy artystyczne i wokalne uczniów SP im. Powstańców Styczniowych w Rudnikach oraz hit wieczoru – występ kabaretu „Rudnickie Babeczki”. Panie pokazały swoje umiejętności aktorskie ocenione przez widzów gromkimi brawami.

Festyn w Rudnikach był świetną okazją do spędzenia miłego popołudnia w gronie przyjaciół i znajomych, a także dzieci. Dla dzieci przygotowano wiele atrakcji i konkursów, w których chętnie uczestniczyły.

Organizatorom sprzyjała także pogoda, typowo majowa, słoneczna i ciepła. Zabawa trwała do późnych godzin wieczornych.

Koło „Rudniczanki” - organizator "majówki" - istnieje bardzo krótko, bo dopiero od grudnia 2017 r., ale grupa bardzo aktywnie działa i promuje swoją miejscowość.

Do KGW należą panie w różnym wieku, ale młodość w połączeniu z doświadczeniem potrafi dobrze współpracować i uzupełniać się.

Na łamach portalu pisaliśmy już, iż gospodarka jest kobietą. Organizacja czy firma – też. Kobiety wykazują się nie tylko dużą aktywnością w biznesie, ale również w działalności społecznej. Podejmują wyzwania tworzenia własnych firm, ale też angażują się w pracę na rzecz innych, łączą pracę zawodową z życiem prywatnym, prowadzeniem domu i wychowaniem dzieci. Kobiety mają przecież podzielność uwagi, czyli tę szczególną zdolność koordynowania kilku czynności jednocześnie. Panie z KGW "Rudniczanki" są tego przykładem.

 

 

 

Galeria

 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcieGmina Koniecpol
Zgodnie z podziałem geobotanicznym tereny Koniecpola leżą w dwóch krainach: Wyżynie Krakowsko - Częstochowskiej i Świętokrzyskiej. Wiele tu malowniczych zakątków, pięknych krajobrazów, ale też interesujących zabytków i miejsc związanych z ważnymi wydarzeniami w historii Polski. Dumą gospodarzy Ziemi Koniecpolskiej są tutejsze lasy. Duże kompleksy leśne o zróżnicowanym drzewostanie doskonale nadają się do obserwacji przyrody.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).