Niedziela, 16 czerwca 2019r. | Imieniny: Aliny, Benona, Anety
Pokaż menu

Maszt strażacki wrócił na swoje miejsce

Wrzesień 13, 2018

Maszt strażacki wrócił na swoje miejsce

Po kapitalnym remoncie i renowacji wrócił maszt strażacki z syreną alarmową, który w dniu dzisiejszym zainstalowano przy rewitalizowanym budynku na ulicy Szkolnej.  

Skorodowany maszt zdemontowano tylko na czas remontu, który obejmował czyszczenie konstrukcji, zabezpieczenie antykorozyjne oraz malowanie. Na nowo zamontowano też elektryczną syrenę alarmową.

Montowany jest również nowy maszt na flagę państwową oraz budowana jest kapliczka św. Floriana – patrona strażaków.

(lbk)

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcieGmina Koniecpol
Zgodnie z podziałem geobotanicznym tereny Koniecpola leżą w dwóch krainach: Wyżynie Krakowsko - Częstochowskiej i Świętokrzyskiej. Wiele tu malowniczych zakątków, pięknych krajobrazów, ale też interesujących zabytków i miejsc związanych z ważnymi wydarzeniami w historii Polski. Dumą gospodarzy Ziemi Koniecpolskiej są tutejsze lasy. Duże kompleksy leśne o zróżnicowanym drzewostanie doskonale nadają się do obserwacji przyrody.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).