Środa, 5 sierpnia 2020r. | Imieniny: Oswalda, Marii, Mariana
Pokaż menu

Odbiór folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej

07 lipca, 2020

Odbiór folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej

Gmina Koniecpol informuje, że podpisała umowę z wykonawcą na realizację zadania pn. "Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej". Szczegółowe informacje o terminie i sposobie dostarczania odpadów będą ustalane telefonicznie z każdym z rolników, który zgłosił chęć udziału w programie.

Za sprawą dofinansowania pozyskanego z  Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej 57 rolników może bezpłatnie oddać odpady i nie ponosić żadnych dodatkowych kosztów.

Jako miejsce odbioru odpadów wyznaczono Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów przy ul. Słowackiego.

Odbierane odpady powinny być oczyszczone z resztek organicznych, ziemii i pozbawione innej zawartości w przeciwnym razie nie zostaną one odebrane. Ponadto odpady należy maksymalnie zwinąć i związać tak, aby waga paczki pozwalała na swobodne zważenie odpadu i posegregować według następujących kategorii:

  • folia rolnicza,
  • opakowania po nawozach,
  • siatka do owijania balotów,
  • sznurek do owijania balotów,
  • opakowania typu Big Bag.

 Jak  wynika z przeprowadzonej inwentaryzacji i zebranych formularzy od zainteresowanych odzyskowi lub unieszkodliwieniu zostanie poddanych prawie 29 ton odpadów pochodzących z działalności rolniczej prowadzonej na terenie Gminy Koniecpol.

Galeria

  • Powiększ zdjęcieGmina Koniecpol
Zgodnie z podziałem geobotanicznym tereny Koniecpola leżą w dwóch krainach: Wyżynie Krakowsko - Częstochowskiej i Świętokrzyskiej. Wiele tu malowniczych zakątków, pięknych krajobrazów, ale też interesujących zabytków i miejsc związanych z ważnymi wydarzeniami w historii Polski. Dumą gospodarzy Ziemi Koniecpolskiej są tutejsze lasy. Duże kompleksy leśne o zróżnicowanym drzewostanie doskonale nadają się do obserwacji przyrody.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).