Piątek, 23 sierpnia 2019r. | Imieniny: Apolinarego, Filipa
Pokaż menu

Pierwsze w tym roku pieniądze na drogi

Marzec 13, 2019

Pierwsze w tym roku pieniądze na drogi

W dniu dzisiejszym w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach wojewoda śląski Jarosław Wieczorek wręczył promesy o wartości 41 307 000 mln zł, przeznaczone na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Gwarancje finansowe przyznano 33 samorządom z województwa śląskiego, w tym gminie Koniecpol w kwocie 275 000 zł.

– Z każdym rokiem jest tych środków coraz więcej. W 2018 roku ponad 80 milionów zostało przekazanych na usuwanie skutków klęsk żywiołowych w naszym województwie. W 2016 i 2017 sukcesywnie te środki wzrastały. A my już na początku roku, możemy dysponować kwotą ponad 40 mln złotych. Jestem przekonany, że Państwo wykorzystają te środki w sposób roztropny, rzetelny, mądry i profesjonalny, bo naprawdę samorządy potrafią to zrobić – podkreślił w swym przemówieniu wojewoda Jarosław Wieczorek.

 W związku z uzyskaną promesą do dnia 31 maja 2019 r. gmina Koniecpol musi przedstawić stosowne dokumenty dotyczące wybranej inwestycji drogowej.

(lbk)

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcieGmina Koniecpol
Zgodnie z podziałem geobotanicznym tereny Koniecpola leżą w dwóch krainach: Wyżynie Krakowsko - Częstochowskiej i Świętokrzyskiej. Wiele tu malowniczych zakątków, pięknych krajobrazów, ale też interesujących zabytków i miejsc związanych z ważnymi wydarzeniami w historii Polski. Dumą gospodarzy Ziemi Koniecpolskiej są tutejsze lasy. Duże kompleksy leśne o zróżnicowanym drzewostanie doskonale nadają się do obserwacji przyrody.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).