Poniedziałek, 18 marca 2019r. | Imieniny: Cyryla, Edwarda, Boguchwaly
Pokaż menu

Pierwszy dzień wiosny w Gminie Koniecpol

Marzec 22, 2018
Pierwszy dzień wiosny w Gminie Koniecpol

Pierwszy dzień wiosny w Gminie Koniecpol

Chociaż za oknem panuje jeszcze zimowa aura, fakt nadejścia kalendarzowej wiosny był nieunikniony. 21 marca z okazji pierwszego dnia wiosny w Urzędzie Miasta i Gminy Koniecpol pojawili się wyjątkowi goście – wychowankowie Przedszkola Niepublicznego „Jaś i Małgosia”. Przedszkolaków wraz z nauczycielkami przywitali Burmistrz Ryszard Suliga, którzy oprowadził małych gości po budynku urzędu. Dzieci miały okazję zobaczyć m.in. salę sesyjną, na której zapadają najważniejsze dla miasta decyzje i gabinet burmistrza, gdzie czekała na nie słodka niespodzianka. Mali goście zaprezentowali przygotowany specjalnie na tę okazję wiosenny repertuar, złożyli wielkanocne życzenia i wręczyli Burmistrzowi symboliczną marzannę i pisanki.

Tego dnia Burmistrz udał się z wizytą do Przedszkola nr 2, gdzie obejrzał występ artystyczny pt. „Witaj Wiosno!”. Radosnymi piosenkami, zabawami i tańcami ubrane na kolorowo dzieci pożegnały odchodzącą zimę, a powitały nową porę roku. Potem nastąpiło ogłoszenie wyników gminnego konkursu na książeczkę sensoryczną „Wspólnie się rozwijamy i pomagamy”, objętego patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Koniecpol. Dyplomy i nagrody laureatom wręczyli Burmistrz Ryszard Suliga, Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Bożena Kulawińska, Dyrektor Przedszkola nr 2 Urszula Garus oraz Kierownik Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Koniecpol Zofia Kaniewska. Warto zaznaczyć, że dzieci wykazały się bardzo dużą kreatywnością i pomysłowością w wykonaniu książeczek.

W Przedszkolu nr 1 wiosnę przywitano dzień wcześniej, świętując „Zielony Dzień”. Gry i zabawy taneczno-ruchowe, których tematem przewodnim był kolor zielony, były doskonałą okazją
do integracji i edukacji na temat zdrowego żywienia.

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii z obchodów Święta Wiosny w naszym mieście.

Galeria

 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcieGmina Koniecpol
Zgodnie z podziałem geobotanicznym tereny Koniecpola leżą w dwóch krainach: Wyżynie Krakowsko - Częstochowskiej i Świętokrzyskiej. Wiele tu malowniczych zakątków, pięknych krajobrazów, ale też interesujących zabytków i miejsc związanych z ważnymi wydarzeniami w historii Polski. Dumą gospodarzy Ziemi Koniecpolskiej są tutejsze lasy. Duże kompleksy leśne o zróżnicowanym drzewostanie doskonale nadają się do obserwacji przyrody.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).