Niedziela, 16 czerwca 2019r. | Imieniny: Aliny, Benona, Anety
Pokaż menu

Podsumowanie wydarzeń ostatniego tygodnia

Wrzesień 16, 2018

Podsumowanie wydarzeń ostatniego tygodnia

Minął kolejny tydzień, sprawdźmy co działo się w gminie. Dobiegają końca ważne inwestycje, inne są w toku albo na etapie postępowania przetargowego. Nadal zwiększa się ilość dróg asfaltowych, działa nowa linia autobusowa z Włoszczowej do Katowic przez Koniecpol - Myszków – Sosnowiec.

Oto skrót tego co działo się w minionym tygodniu.

Infrastruktura drogowa i techniczna

Rozstrzygnięto przetarg i od następnego tygodnia wykonawca przystępuje do budowy chodnika na ulicy Robotniczej, który będzie realizowany aż do ulicy Szkolnej.

Kolejna inwestycja drogowa zbliża się ku końcowi. Tym razem jest to ulica Niwa w Okołowicach. Wykonano już warstwę z betonu asfaltowego oraz pobocza i mieszkańcy mogą już korzystać z nowej drogi.

W trakcie pozostaje budowa sieci kanalizacyjnej w dzielnicy Słowik – I etap

Infrastruktura społeczna i rekreacyjna

Trwają prace wykończeniowe przy rewitalizacji budynku OSP na ulicy Szkolnej. Na miejsce wrócił maszt strażacki i budowany jest maszt flagowy oraz kapliczka św. Floriana – patrona strażaków.

12 września 2018 roku burmistrz Ryszard Suliga w imieniu gminy podpisał umowę użyczenia remizy w Radoszewnicy na rzecz Ochotniczej Straży Pożarnej z możliwością dalszego użyczenia części nieruchomości Stowarzyszeniu „Pod Wiatrakami”.

W toku pozostaje termomodernizacja Szkoły Podstawowej nr 2.

Postępują prace związane z budową infrastruktury rekreacyjno-wypoczynkowej nad zalewem. Realizowane są kolejne ciągi pieszo-rowerowe i modernizowane jest boisko do piłki plażowej. Do końca września powstaną też nowe 2 altany dla mieszkańców.

Aktywność społeczna i wydarzenia kulturalne

W sobotę w Kuźnicy Grodziskiej odbyło się Święto Ziemniaka.

W dniu 16 września odbyło się kolejne spotkanie w sprawie Funduszu Sołeckiego i zasad jego działania oraz obowiązujących procedur. Tym razem w Okołowicach.

W niedzielny wieczór odbył się kolejny koncert w ramach II Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej.

(lbk)

Galeria

  • Powiększ zdjęcieGmina Koniecpol
Zgodnie z podziałem geobotanicznym tereny Koniecpola leżą w dwóch krainach: Wyżynie Krakowsko - Częstochowskiej i Świętokrzyskiej. Wiele tu malowniczych zakątków, pięknych krajobrazów, ale też interesujących zabytków i miejsc związanych z ważnymi wydarzeniami w historii Polski. Dumą gospodarzy Ziemi Koniecpolskiej są tutejsze lasy. Duże kompleksy leśne o zróżnicowanym drzewostanie doskonale nadają się do obserwacji przyrody.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).