Poniedziałek, 18 lutego 2019r. | Imieniny: Szymona, Konstancji, Flawiana
Pokaż menu

Prace w SP nr 2 rozpoczęte, aż iskry lecą!

Sierpień 03, 2018

Prace w SP nr 2 rozpoczęte, aż iskry lecą!

Rozpoczęto prace termomodernizacyjne w Szkole Podstawowej nr 2. Zdjęcia prezentujące wycinanie starych grzejników najlepiej przedstawiają tempo prac. Faktycznie, iskry lecą... Dopiero podpisano umowę z wykonawcą robót budowlanych, a już przystąpiono do robót związanych z instalacjami centralnego ogrzewania.

Zakres projektu jest bardzo szeroki i obejmuje:

 • docieplenie przegród zewnętrznych i stropodachów,
 • wymianę okien i drzwi zewnętrznych,
 • poprawę sprawności wentylacji grawitacyjnej w budynku z nadbudową kominów,
 • wymianę instalacji centralnego ogrzewania wraz z grzejnikami,
 • wymianę węzła cieplnego na kompaktowy dwufunkcyjny z zastosowaniem 2 pomocniczych powietrznych pomp ciepła,
 • modernizację systemu przygotowania ciepłej wody użytkowej poprzez wymianę instalacji, cyrkulacji, zastosowanie płaszczowego wymiennika ciepła do centralnego przygotowania ciepłej wody wraz z wymianą armatury na wodooszczędną,
 • montaż 5 szt. paneli fotowoltaicznych.

Remont tego obiektu szkolnego i termomodernizacja oczekiwana była przez rodziców, dzieci i nauczycieli od wielu lat -  powiedział burmistrz Ryszard Suliga. W pierwszej kolejności przystąpiono do prac nad instalacjami centralnego ogrzewania z uwagi na bardzo dużą ilość grzejników do wymiany. Następnie planowana jest wymiana okien, tak aby jak najwięcej robót wykonać jeszcze teraz, w okresie wakacyjnym. Harmonogram jest też tak zaplanowany, aby ograniczyć w jak największym stopniu utrudnienia w trakcie zajęć lekcyjnych – dodał.

Budynek wybudowany został w latach 60-tych ubiegłego wieku z wykorzystaniem technologii, która powodowała wysoką energochłonność. Wykonanie termomodernizacji z zastosowaniem OZE jest więc konieczne ze względów ekonomicznych i technicznych.

Jak już pisaliśmy na łamach niniejszego portalu, na terenach szkolnych prace wykonywane są kompleksowo, a projekty wzajemnie uzupełniają się. Na terenie Szkoły Podstawowej nr 2 jest już nowy łącznik pomiędzy halą sportową a budynkiem szkoły, zrewitalizowany budynek świetlicy środowiskowej, w którym realizowany będzie jeszcze teraz projekt w ramach programu SENIOR PLUS, polegający na adaptacji pomieszczeń do potrzeb i zajęć grup senioralnych. W dniu wczorajszym rozpoczęto również montaż punktów oświetleniowych, które od wczoraj już świecą, jak widać na zdjęciu.     

Projekt pn. „Termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej i zastosowanie odnawialnych źródeł ciepła w Zespole Szkół nr 2 w Koniecpolu” pozyskał dotację w wysokości 2 258 510,35 zł z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach osi priorytetowej IV. Efektywność energetyczna, odnawialne źródła energii i gospodarka niskoemisyjna i Działania 4.3. Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w infrastrukturze publicznej i mieszkaniowej Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

W tytule projektu pozostała jeszcze nazwa „ Zespół Szkół nr 2”, bo w momencie zgłaszania wniosku w konkursie, placówka szkolna miała jeszcze taką nazwę. Stąd na portalu, pisząc o projekcie, posługujemy się często nazwą z oryginalnego tytułu projektu. Obecnie jest to Szkoła Podstawowa nr 2.

O inwestycjach w koniecpolskich placówkach oświatowych napisano też pod linkiem:

https://www.koniecpol.info/artykuly/81-szkoly-w-koniecpolu-i-ich-otoczenie-ladniejsze-trwaja-inwestycje

(lbk)

 

 

Galeria

 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcieGmina Koniecpol
Zgodnie z podziałem geobotanicznym tereny Koniecpola leżą w dwóch krainach: Wyżynie Krakowsko - Częstochowskiej i Świętokrzyskiej. Wiele tu malowniczych zakątków, pięknych krajobrazów, ale też interesujących zabytków i miejsc związanych z ważnymi wydarzeniami w historii Polski. Dumą gospodarzy Ziemi Koniecpolskiej są tutejsze lasy. Duże kompleksy leśne o zróżnicowanym drzewostanie doskonale nadają się do obserwacji przyrody.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).