Poniedziałek, 20 maja 2019r. | Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Aleksandra
Pokaż menu

Regionalna konferencja Banku Gospodarstwa Krajowego

Czerwiec 07, 2018

Regionalna konferencja Banku Gospodarstwa Krajowego

Wczoraj (06.06) w Katowicach Bank Gospodarstwa Krajowego spotkał się na regionalnej konferencji w sprawie współpracy jednostek samorządu terytorialnego i przedsiębiorców na rzecz rozwoju regionalnego. Władze samorządowe Koniecpola reprezentował burmistrz Ryszard Suliga.

W trakcie spotkania rozmawiano o możliwościach rozwoju jednostek samorządu terytorialnego ze szczególnym uwzględnieniem czynników prorozwojowych w województwie śląskim. Zwrócono uwagę na sytuację demograficzną i wyzwania z tego wynikające dla samorządów, a szczególnie tych stanowiących lokalne ośrodki rozwoju jakim jest też Koniecpol. Szczególną uwagę poświęcono współpracy z przedsiębiorcami i możliwościom finansowania inwestycji miejskich, w tym rewitalizacyjnych oraz związanych z ochroną środowiska.

Bank Gospodarstwa Krajowego jest pośrednikiem finansowym w Działaniu 10.4 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 (RPO WSL) i udziela preferencyjnych pożyczek na realizację przedsięwzięć rewitalizacyjnych, na które powinni zwrócić uwagę przedsiębiorcy realizujący inwestycje na obszarach objętych programami rewitalizacji.

(lbk)

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcieGmina Koniecpol
Zgodnie z podziałem geobotanicznym tereny Koniecpola leżą w dwóch krainach: Wyżynie Krakowsko - Częstochowskiej i Świętokrzyskiej. Wiele tu malowniczych zakątków, pięknych krajobrazów, ale też interesujących zabytków i miejsc związanych z ważnymi wydarzeniami w historii Polski. Dumą gospodarzy Ziemi Koniecpolskiej są tutejsze lasy. Duże kompleksy leśne o zróżnicowanym drzewostanie doskonale nadają się do obserwacji przyrody.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).