Środa, 26 czerwca 2019r. | Imieniny: Jana, Pawla
Pokaż menu

Remiza w Radoszewnicy przekazana na cele społeczne

Wrzesień 13, 2018

Remiza w Radoszewnicy przekazana na cele społeczne

W dniu wczorajszym, 12 września 2018 roku burmistrz Ryszard Suliga w imieniu gminy podpisał w Kancelarii Notarialnej, w Częstochowie umowę użyczenia remizy w Radoszewnicy.

Dwukondygnacyjny budynek przy ulicy Koniecpolskiej 46 został przekazany do bezpłatnego używania Ochotniczej Straży Pożarnej w Radoszewnicy z możliwością dalszego użyczenia części nieruchomości na rzecz stowarzyszeń i organizacji pozarządowych prowadzących działalność integracyjno – kulturalną.

Ochotnicza Straż Pożarna reprezentowana była przez Roberta Pośpiecha – Prezesa OSP w Radoszewnicy i Skarbnika OSP – Józefa Wypart.

W tym ważnym wydarzeniu uczestniczyła również Pani Krystyna Dąbrowska – sołtys i Prezes Stowarzyszenia „Pod Wiatrakami”, które w tym obiekcie będzie prowadziło działalność na rzecz integracji mieszkańców.

Jest to kolejne centrum aktywności lokalnej, które przy wsparciu gminy, powstaje na obszarach wiejskich i na bazie istniejących remiz.

- Realizujemy kolejno plan tworzenia małych ośrodków integracji lokalnej w małych miejscowościach, aby każdy mieszkaniec miał jak najbliżej do takiego miejsca – mówi burmistrz Ryszard Suliga. Naszym celem jest prowadzenie działalności integracyjno-kulturalnej, a przede wszystkim wspieranie działań kultywujących lokalne tradycje. Do tej pory takie mini-centra powstały w Kuźnicy Grodziskiej, Okołowicach, Rudnikach, Starym Koniecpolu. Czynimy starania formalno-prawne nad dokończeniem budowy remizy w miejscowości Teresów, gdzie działa Stowarzyszenie "Tereska". Obiekt ten od wielu lat stoi w stanie surowym. Podobna sytuacja dotyczy Okołowic, które staraniem gminy już otrzymały dotację na dalszy remont remizy, a w szczególności na wymianę dachu - dodał.

Jak już wspomniano, działalność w remizie będzie prowadziło też Stowarzyszenia „Pod Wiatrakami”, które rozwija się i posiada już niemałe sukcesy. To właśnie dzięki Stowarzyszeniu i we współpracy z gminą, która napisała wniosek o dofinansowanie, powstał pierwszy plac zabaw w Radoszewnicy.

(lbk)

 

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcieGmina Koniecpol
Zgodnie z podziałem geobotanicznym tereny Koniecpola leżą w dwóch krainach: Wyżynie Krakowsko - Częstochowskiej i Świętokrzyskiej. Wiele tu malowniczych zakątków, pięknych krajobrazów, ale też interesujących zabytków i miejsc związanych z ważnymi wydarzeniami w historii Polski. Dumą gospodarzy Ziemi Koniecpolskiej są tutejsze lasy. Duże kompleksy leśne o zróżnicowanym drzewostanie doskonale nadają się do obserwacji przyrody.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).