Niedziela, 16 czerwca 2019r. | Imieniny: Aliny, Benona, Anety
Pokaż menu

Remont kapitalny chodnika na ulicy Robotniczej rozpoczęty

Wrzesień 18, 2018

Remont kapitalny chodnika na ulicy Robotniczej rozpoczęty

Zgodnie z zapewnieniami rozpoczął się bardzo oczekiwany przez mieszkańców remont chodnika na ulicy Robotniczej, który ze względu na stan techniczny był dużym utrudnieniem w życiu codziennym.

Chodnik od wielu lat stwarzał duże niebezpieczeństwo dla pieszych, w tym osób starszych i niepełnosprawnych. Liczne nierówności, ruchome płyty chodnikowe i ubytki były również dużym utrudnieniem dla dzieci pokonujących ten odcinek w drodze do szkoły i matek z wózkami dziecięcymi.

Jeszcze na przełomie maja i czerwca bieżącego roku burmistrz Ryszard Suliga zapewniał, że chodnik zostanie wykonany w roku 2018 po rozwiązaniu spraw formalno-prawnych i zabezpieczeniu środków w budżecie gminy, co zostało obecnie wprowadzone w życie.

Wcześniej remont nie był możliwy z uwagi na fakt, iż gmina nie mogła inwestować na terenach „spółdzielczych”. Starania Gminy i podjęta przez Walne Zgromadzenie Członków Spółdzielni Mieszkaniowej w Koniecpolu uchwała rozwiązała tę sytuację. W dniu 14 czerwca 2018 r. Walne Zgromadzenie jednogłośnie wyraziło zgodę na nieodpłatne przekazanie – zbycie prawa wieczystego użytkowania części gruntu gminie Koniecpol.

Gmina od razu przystąpiła do ostatecznego załatwienia spraw związanych z gruntem i przygotowania zamówienia publicznego.

Przypomnijmy, iż w tym rejonie gmina wykonała też inne remonty i inwestycje w chodniki, w tym remont chodnika na ulicy Robotniczej (odcinek od ulicy Zamkowej do ulicy Działkowej), remont chodnika na ulicy Zamkowej (odcinek od ulicy Robotniczej do ulicy Żeromskiego), remont chodników i parkingu przy Przedszkolu nr 2, budowa chodnika na ulicy Stawowej.

 Materiał zdjęciowy przedstawia sytuację przed remontem na ulicy Robotniczej i w trakcie.

(lbk)

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcieGmina Koniecpol
Zgodnie z podziałem geobotanicznym tereny Koniecpola leżą w dwóch krainach: Wyżynie Krakowsko - Częstochowskiej i Świętokrzyskiej. Wiele tu malowniczych zakątków, pięknych krajobrazów, ale też interesujących zabytków i miejsc związanych z ważnymi wydarzeniami w historii Polski. Dumą gospodarzy Ziemi Koniecpolskiej są tutejsze lasy. Duże kompleksy leśne o zróżnicowanym drzewostanie doskonale nadają się do obserwacji przyrody.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).