Poniedziałek, 21 stycznia 2019r. | Imieniny: Agnieszki, Jaros?awa
Pokaż menu

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego – „Polska – moja Ojczyzna”

Maj 15, 2018

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego - „Polska – moja Ojczyzna”

W dniu dzisiejszym w Przedszkolu Nr 2 w Koniecpolu rozstrzygnięto konkurs plastyczny zrealizowany w ramach projektu edukacyjnego: „Polska – moja Ojczyzna”.

Z tej okazji odbyła się uroczysta akademia, która rozpoczęła się odśpiewaniem Hymnu. Swoje umiejętności artystyczne zaprezentowały dzieci, recytując wiersze i śpiewając piosenki związane ze Świętami Majowymi, Ojczyzną i Symbolami Narodowymi. Dokonania małych artystów i grona pedagogicznego docenili burmistrz Ryszard Suliga oraz Gwidon Jelonek, zastępca burmistrza, którzy podziękowali nauczycielom za wysiłek włożony w edukację i rozwój młodego pokolenia, a następnie wręczyli nagrody laureatom konkursu plastycznego.

Przez cały rok szkolny w Przedszkolu Nr 2 realizowane są projekty mające na celu upamiętnienie i uczczenie wydarzeń oraz osób związanych z odzyskaniem, a także utrwaleniem Polskiej Niepodległości.        

Dotychczas zrealizowano cykl zajęć przybliżających dzieciom tematykę Polskich Symboli Narodowych, w tym zajęcia plastyczne, w trakcie których dzieci wyklejały Godło i Flagę Narodową.  W trakcie uroczystości przedszkolnych: Dzień Pluszowego Misia oraz Dzień Babci i Dziadka przedszkolaki poznawały kraj ojczysty, a także dowiadywały się, co to znaczy niepodległość. W trakcie zajęć edukacyjnych wychowankowie korzystają z kącików „Polaka – Przedszkolaka”, a także zapoznały się z gazetką patriotyczną.

Przedszkole odwiedził również Krecik z Ogólnopolskiego Projektu „Krecik poznaje Polskę”. W ramach działań związanych z tym wydarzeniem, dzieci wraz z Krecikiem poznały ciekawe miejsca w Polsce, które odwiedził i ważne miejsca w naszym mieście: pomnik upamiętniający pomordowanych Koniecpolan na Chrząstowie, Nadleśnictwo, Komendę Policji, Przychodnię Zdrowia, Publiczną Bibliotekę Miasta i Gminy Koniecpol oraz stadion sportowy.

Kolejnymi projektami realizowanymi w ramach 100 – lecia obchodów Niepodległości będą: poznawanie historii Polski poprzez legendy, spotkania czytelnicze, uroczystość powiązana z Dniem Przedszkolaka – „Nasze Przedszkole wolność szanuje i do 100 rocznicy Niepodległości się przygotowuje”, Międzyprzedszkolny Konkurs Recytatorski: „Kto Ty jesteś? Polak Mały”, pogadanki i prezentacje multimedialne: „Polak Mały”, biało – czerwony tydzień i uroczystość pt. „Urodziny Ojczyzny” oraz gazetka prezentująca zrealizowane działania.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcieGmina Koniecpol
Zgodnie z podziałem geobotanicznym tereny Koniecpola leżą w dwóch krainach: Wyżynie Krakowsko - Częstochowskiej i Świętokrzyskiej. Wiele tu malowniczych zakątków, pięknych krajobrazów, ale też interesujących zabytków i miejsc związanych z ważnymi wydarzeniami w historii Polski. Dumą gospodarzy Ziemi Koniecpolskiej są tutejsze lasy. Duże kompleksy leśne o zróżnicowanym drzewostanie doskonale nadają się do obserwacji przyrody.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).