Środa, 24 kwietnia 2019r. | Imieniny: Horacego, Feliksa, Grzegorza
Pokaż menu

Ruszyła przebudowa zdegradowanego budynku przy ulicy Szkolnej 17

Kwiecień 14, 2018

Ruszyła przebudowa zdegradowanego budynku przy ulicy Szkolnej 17

Przebudowa zdegradowanego budynku przy ulicy Szkolnej 17 ruszyła pełną parą!

Dnia 23 marca 2018 roku podpisano umowę z wykonawcą robót budowlanych, a plac budowy został przekazany 3 kwietnia. Obecnie realizowane są roboty przygotowawcze i rozbiórkowe, polegające na wyburzeniu ścianek działowych, skuwaniu posadzek i demontażu pieca węglowego.  

Przypomnijmy, iż Gmina Koniecpol uzyskała blisko 246 tys. zł bezzwrotnej dotacji z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach RPO WSL 2014-2020. Pieniądze przeznaczone zostaną na rewitalizację i adaptację starego budynku na świetlicę środowiskową. Po zakończeniu inwestycji w obiekcie realizowane będą usługi społeczne związane nie tylko z zapewnieniem opieki wychowawczej, ale również opieki psychologicznej oraz zajęcia tematyczne.

Już na początku lipca bieżącego roku budynek ma być jak nowy, a zatem ocieplone zostaną jego ściany i stropodach, wymieniona część stolarki okiennej, drzwiowej, posadzek i podłóg. Pracownicy budowlani rozbiorą stare i postawią nowe ścianki działowe w celu wydzielenia pomieszczeń dla obsługi świetlicy i nowych sanitariatów, wykonają również pochylnię dla osób niepełnosprawnych oraz zamontują nowe zadaszenia nad wejściami do budynku. Wykonana zostanie również zupełnie nowa elewacja.

Poza wykonaniem niezbędnych prac budowlanych w samym budynku, zagospodarowany zostanie również teren na zewnątrz.

(lbk)

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcieGmina Koniecpol
Zgodnie z podziałem geobotanicznym tereny Koniecpola leżą w dwóch krainach: Wyżynie Krakowsko - Częstochowskiej i Świętokrzyskiej. Wiele tu malowniczych zakątków, pięknych krajobrazów, ale też interesujących zabytków i miejsc związanych z ważnymi wydarzeniami w historii Polski. Dumą gospodarzy Ziemi Koniecpolskiej są tutejsze lasy. Duże kompleksy leśne o zróżnicowanym drzewostanie doskonale nadają się do obserwacji przyrody.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).