Czwartek, 28 stycznia 2021r. | Imieniny: Walerego, Radomira, Tomasza
Pokaż menu

Spotkanie Burmistrza Miasta i Gminy Koniecpol z Sołtysami

15 lipca, 2020

Spotkanie Burmistrza Miasta i Gminy Koniecpol z Sołtysami

W czwartek 9 lipca br. w Centrum Społeczno - Kulturalnym odbyło się spotkanie Sołtysów z Burmistrzem Miasta i Gminy Koniecpol – Ryszardem Suligą.
W spotkaniu uczestniczyli również Sebastian Musiał - sekretarz gminy, Gwidon Jelonek - dyrektor biura, członek zarządu powiatu częstochowskiego, Edyta Wierzbińska - kierownik MOPS, radna powiatu częstochowskiego.

Do głównych tematów spotkania należało omówienie spraw związanych z  funduszem sołeckim i przedsięwzięciami zgłoszonymi w marszałkowskim konkursie na inicjatywę lokalną. Przedstawiono realizowane i planowane do realizacji zadania inwestycyjne oraz remontowe.

W trakcie spotkania omówiono też zasady odbioru folii z poszczególnych gospodarstw w ramach projektu pn. „Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej z terenu gminy Koniecpol”, który uzyskał dofinansowanie z Narodowego Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. 

Galeria

  • Powiększ zdjęcieGmina Koniecpol
Zgodnie z podziałem geobotanicznym tereny Koniecpola leżą w dwóch krainach: Wyżynie Krakowsko - Częstochowskiej i Świętokrzyskiej. Wiele tu malowniczych zakątków, pięknych krajobrazów, ale też interesujących zabytków i miejsc związanych z ważnymi wydarzeniami w historii Polski. Dumą gospodarzy Ziemi Koniecpolskiej są tutejsze lasy. Duże kompleksy leśne o zróżnicowanym drzewostanie doskonale nadają się do obserwacji przyrody.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).