Piątek, 22 marca 2019r. | Imieniny: Katarzyny, Boguslawa
Pokaż menu

Sprzęt ratowniczy przekazany jednostkom OSP

Lipiec 18, 2018

Sprzęt ratowniczy przekazany jednostkom OSP

W trakcie zawodów sportowo – pożarnicznych burmistrz Ryszard Suliga przekazał nowy sprzęt do dyspozycji jednostek OSP z terenu Koniecpola, który sfinansowano z dotacji pochodzącej z Funduszu Sprawiedliwości.

Gmina Koniecpol uzyskała dofinansowanie z Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej (obecnie: Fundusz Sprawiedliwości) na specjalistyczne wyposażenie dla Ochotniczych Straży Pożarnych. Jednostki otrzymały profesjonalne, w pełni wyposażone zestawy medyczne do niesienia natychmiastowej pomocy oraz ratowania życia i zdrowia ludzi. 

Zgodnie z ogłoszonym naborem wniosków w ramach programu, przygotowanego przez Ministerstwo Sprawiedliwości, o wsparcie ubiegały się  gminy i miasta na prawach powiatu z całego kraju. Na ten cel przeznaczono z Funduszu Sprawiedliwości ponad 100 mln zł. Na województwo śląskie przeznaczono 7,5 mln zł.

Gmina Koniecpol pozyskała dotację w ramach Programu I i Priorytetu III B „Wsparcie i rozwój systemu instytucjonalnego pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem i świadkom oraz realizacja przez jednostki sektora finansów publicznych zadań ustawowych związanych z ochroną interesów osób pokrzywdzonych przestępstwem i świadków oraz likwidacją skutków pokrzywdzenia przestępstwem”.

Zreformowany Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej – Fundusz Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości, działa od września 2017 r. Fundusz rozporządza pieniędzmi zasądzanymi od sprawców przestępstw. W ten sposób środki pozyskane od sprawców przestępstw służą pokrzywdzonym i ratują życie.

(lbk i mr)

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcieGmina Koniecpol
Zgodnie z podziałem geobotanicznym tereny Koniecpola leżą w dwóch krainach: Wyżynie Krakowsko - Częstochowskiej i Świętokrzyskiej. Wiele tu malowniczych zakątków, pięknych krajobrazów, ale też interesujących zabytków i miejsc związanych z ważnymi wydarzeniami w historii Polski. Dumą gospodarzy Ziemi Koniecpolskiej są tutejsze lasy. Duże kompleksy leśne o zróżnicowanym drzewostanie doskonale nadają się do obserwacji przyrody.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).