Poniedziałek, 18 lutego 2019r. | Imieniny: Szymona, Konstancji, Flawiana
Pokaż menu

Statuetki dla najlepszych przedsiębiorców w Koniecpolu wręczone

Lipiec 14, 2018

Statuetki dla najlepszych przedsiębiorców w Koniecpolu wręczone

Organizowana wspólnie przez Burmistrza Miasta i Gminy Koniecpol oraz Lokalną Grupę Działania Region Włoszczowski gala Koniecpolski Lider Przedsiębiorczości odbyła się po raz pierwszy. Celem wydarzenia było zaprezentowanie najlepszych firm, produktów i usług z terenu gminy. Była to też okazja do przedstawienia osiągnięć wyróżniających się przedsiębiorstw i nagrodzenia ich.

Święto koniecpolskiego biznesu, zgromadziło w ubiegłą sobotę na Stadionie Miejskim mieszkańców, przedsiębiorców i samorządowców oraz osoby ze świata polityki. Liderzy przedsiębiorczości otrzymali statuetki w kilku kategoriach, stanowiące wyróżnienie dla najbardziej prężnych i wyróżniających się przedsiębiorców, którzy w istotny sposób wpływają na rynek lokalny, regionalny, a nawet krajowy.

- Wyróżnienie nagrodą „Koniecpolski Lider Przedsiębiorczości” to promocja, wzmacnianie wizerunku i oznaka prestiżu dla wyróżnionych firm. Jest to też swego rodzaju rekomendacja ułatwiająca nawiązywanie kontaktów na rynku - powiedział burmistrz Ryszard Suliga. W ten sposób chciałem uhonorować firmy, które w minionych latach w sposób szczególny przyczyniły się do rozwoju gospodarczego Koniecpola. W przeszłości nie działały w Koniecpolu żadne organizacje gospodarcze, skupiające lokalne firmy, żadna instytucja otoczenia biznesu, fora współpracy, czy wymiany kontaktów i informacji.  Rozwój gospodarczy to w szczególności miejsca pracy dla mieszkańców, tak potrzebne w naszej gminie. Mam nadzieję, że tradycja organizacji gali dla ludzi przedsiębiorczych będzie kontynuowana i w każdym następnym roku w szczególny sposób doceniane i  wyróżniane będzie zaangażowanie firm i ich właścicieli w rozwój rynku, prowadzenie zdrowej konkurencji, wprowadzanie innowacyjnych technologii oraz aktywny udział w życiu społecznym. Pierwsza gala biznesu dla przedsiębiorców jest na pewno inspiracją do organizacji kolejnych, a być może cyklicznych spotkań przedsiębiorców z terenu Koniecpola i innych firm z regionu. Wspominałem już o tym, iż chciałbym, aby w naszej gminie powstał samorząd gospodarczy czyli forum współpracy i kooperacji firm, gminy, instytucji otoczenia biznesu, parków przemysłowo-technologicznych i osób mających wpływ na rozwój lokalny i regionalny regionu – dodał Ryszard Suliga, Burmistrz Miasta i Gminy Koniecpol.

 Wśród Laureatów  tytułu Koniecpolski Lider Przedsiębiorczości znajdują się duże przedsiębiorstwa, małe i średnie firmy oraz mikroprzedsiębiorstwa, bo to na nich głównie opierała się życie gospodarcze gminy.

 W kategorii „Firma Rodzinna” wyróżnienia otrzymały: Passa s.c., Ślęzak Jarosław. Badania i analizy techniczne, P.H.U. JANTAL, Przedsiębiorstwo Wielobranżowe STOLFEST, Kwiaciarnia MAGNOLIA, Justyna i Radosław Rutkowscy, Kwiaciarnia Edyta Ślęzak, Zakład produkcyjno – usługowo - handlowy Grażyna Szyda, WIDREX ZPHU, MAKO Hurtownia artykułów elektrycznych, Centrum Ogrodnicze ARONIA, Restauracja Marion.

 W kategorii „Firma z długoletnią tradycją”  kapituła konkursu przyznała wyróżnienia następującym firmom i instytucjom: OKO Skład Budowlany, P.W. „EKOPOL”, Z.P.U. TOKMAN, PPKiNB Sławomir Langier, Zakład Budowlany PADBUD, „HEBAN” Przedsiębiorstwo Wielobranżowe, GS Samopomoc Chłopska, Bank Spółdzielczy w Koniecpolu, Sklep Ogólnospożywczy Elżbieta Nowak, PPHU ARANEX, Nadleśnictwo Koniecpol, Zemła Andrzej PPHU.

 W kategorii „Firma dynamicznie rozwijająca się” wyróżnienia otrzymały: Wanam – Bus, P.P.H.U. SKALEC, P.U.H.P. GARPOL, Agencja Ubezpieczeniowa Marcin Chrzuszcz, CEDAL, Mariola Kuter Firma „MAXIMA”, Stawy Rybne Łysiny, Wood Energy, Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Renata Oryl.

 W tym roku na gali Koniecpolskiego Lidera Przedsiębiorczości nie mogło zabraknąć również wyróżnień specjalnych w kategorii „Promocja Miasta i Gminy”, które otrzymały: Hotel Dolina Pilicy, Przychodnia Lekarska WITAMINA, Elektro Logistyka, Grupa INCO SA Zakład Produkcyjny w Koniecpolu, Tartak Karoń, P.P.H.U. UNI – METAL, AR-TEK Sp. Jawna, PPHU BETAX.

(lbk)

 

 

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcieGmina Koniecpol
Zgodnie z podziałem geobotanicznym tereny Koniecpola leżą w dwóch krainach: Wyżynie Krakowsko - Częstochowskiej i Świętokrzyskiej. Wiele tu malowniczych zakątków, pięknych krajobrazów, ale też interesujących zabytków i miejsc związanych z ważnymi wydarzeniami w historii Polski. Dumą gospodarzy Ziemi Koniecpolskiej są tutejsze lasy. Duże kompleksy leśne o zróżnicowanym drzewostanie doskonale nadają się do obserwacji przyrody.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).