Środa, 24 kwietnia 2019r. | Imieniny: Horacego, Feliksa, Grzegorza
Pokaż menu

Stowarzyszenia Amazonek źródłem wsparcia dla kobiet

Październik 30, 2018

Stowarzyszenia Amazonek źródłem wsparcia dla kobiet

   Od 1985 roku październik został uznany za Miesiąc Świadomości Raka Piersi, którego symbolem jest różowa wstążka. Corocznie w tym czasie organizowane są różowe marsze, happeningi, spotkania informacyjne, by pogłębiać świadomość kobiet o zagrożeniach rakiem piersi.

   Stowarzyszenie Częstochowskie Amazonki, jak co roku, jest organizatorem akcji profilaktyczno-informacyjnej Marsz Różowej Wstążki. Ponadto organizuje różnego rodzaju akcje profilaktyczne dla mieszkańców Częstochowy oraz okolic: Zadbaj o zdrowie Częstochowianko; Dni otwarte u Amazonek; Jestem kobietą; Stowarzyszenie zajmuje się również szkoleniami wolontariuszek ochotniczek, a także realizuje corocznie zadania publiczne: Rehabilitacja osób niepełnosprawnych szansą powrotu do zdrowia – aktywnego życia; Amazonki w trosce o innych, Iść za marzeniem; Dodajmy kolorów do Lat; Koncert Barwy Jesieni. Stowarzyszenie Częstochowskie Amazonki odpowiada za organizację Ogólnopolskiej Pielgrzymki Kobiet po Chorobie Nowotworowej Piersi na Jasną Górę. Stowarzyszenie brało udział do tej pory w dwóch dużych projektach finansowanych z środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich: Częstochowska Alternatywa Społeczna oraz Czas na Ruch. Od 2013 roku koordynuje pracę Częstochowskiego Centrum Aktywności Seniorów. Aktualnie zajmuje się realizacją projektów: Magia Dźwięku Koloru i Światła (finansowany z ASOS) oraz Kreatywna Profilaktyka - Kampania Amazonki w Trosce o Innych (finansowany ze środków Urzędu Marszałkowskiego). W roku 2011 realizowano projekt unijny Amazonka Integracja Społeczna, której uczestniczkami były Amazonki z Koniecpola. Warto dodać, że prezes Stowarzyszenia Częstochowskie Amazonki Elżbieta Markowska jest ambasadorką akcji ogłoszonej przez Marszałka Województwa Śląskiego Wojciecha Saługę „Rok 2018 rokiem Walki z Rakiem Piersi”.

   Amazonki z okolic Koniecpola zrzesza Stowarzyszenie Koniecpolskie Amazonki, które prowadzi działalność na rzecz osób dotkniętych chorobami nowotworu piersi, jak również innymi chorobami onkologicznymi, oferując:

  • informacje dotyczące chorób onkologicznych;

  • spotkania i prelekcje z lekarzami;

  • gimnastykę rehabilitacyjną;

  • pomoc w staraniach o świadczenia związane z chorobą;

  • spotkania i wyjazdy, (w tym: Marsz Różowej Wstążki, Ogólnopolska Pielgrzymka Kobiet po Chorobie Nowotworowej Piersi na Jasną Górę);

  • organizowanie akcji profilaktycznej na rzecz kobiet .

Koniecpolskie Amazonki zapraszają na spotkania, które odbywają się w co drugi wtorek o godz. 16.00 w Miejskiej Przychodni Rejonowej w Koniecpolu ul. Armii Krajowej 2 (III piętro, pok. 302).

Przypominamy, że profilaktyka raka piersi obejmuje samobadanie piersi raz w miesiącu, wykonywanie badania ultrasonograficznego (usg) u młodych kobiet przynajmniej raz w roku oraz mammografię po 50 r.ż. raz na 2 lata.

 

Więcej na:

www.pkopo.pl

#WczesneWykrycieToŻycie

www.czestochowskieamazonki.pl

Galeria

  • Powiększ zdjęcieGmina Koniecpol
Zgodnie z podziałem geobotanicznym tereny Koniecpola leżą w dwóch krainach: Wyżynie Krakowsko - Częstochowskiej i Świętokrzyskiej. Wiele tu malowniczych zakątków, pięknych krajobrazów, ale też interesujących zabytków i miejsc związanych z ważnymi wydarzeniami w historii Polski. Dumą gospodarzy Ziemi Koniecpolskiej są tutejsze lasy. Duże kompleksy leśne o zróżnicowanym drzewostanie doskonale nadają się do obserwacji przyrody.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).