Środa, 27 maja 2020r. | Imieniny: Augustyna, Juliana, Magdaleny
Pokaż menu

Trwa rekrutacja do projektu Obywatel IT

12 maja, 2019

Trwa rekrutacja do projektu Obywatel IT

Trwa rekrutacja na darmowe szkolenia z obsługi komputera. Uczestnicy będą mieli szansę polepszyć swoje umiejętności korzystania z komputera oraz nauczyć się sprawnego korzystania z e-usług w życiu codziennym. Szkolenia mają na celu przede wszystkim przedstawić podstawowe funkcje oraz nauczyć obsługi takich platform jak ePUAP, e-pit czy Platforma Usług Elektronicznych w ZUS. Cały kurs trwa jeden tydzień, w którym odbywa się 12 godzin zajęć z podziałem na 3 dni, czyli 4 godziny dziennie. Pierwsze dwie grupy już rozpoczynają szkolenie.

Zajęcia organizowane są w małych grupach tak, aby instruktor był w stanie dotrzeć do każdej osoby indywidualnie w grupie. Organizatorzy zapewniają również poczęstunek i ciepłe napoje.

 Na szkoleniach poruszane są takie zagadnienia jak:

  • ePuap - podpis cyfrowy oraz jak możemy go wykorzystać w Urzędzie Skarbowym, czy ZUS,
  • eBilety - jak kupić bilet na wydarzenie kulturalne przez Internet,
  • Chmura - czym jest chmura i jak z niej korzystać, jakie daje nam możliwości,
  • Media Społecznościowe - dowiesz się tutaj, co możesz znaleźć na stronach typu Facebook, Twitter, YouTube, Instagram oraz jakie pełnią funkcje i jak bezpiecznie z nich korzystać,
  • Zagrożenia w Sieci - poznasz treści internetowe niebezpieczne dla prywatności użytkowników, np. wirusy, robaki, konie trojańskie, oprogramowanie szpiegujące,
  • Ochrona wizerunku - nauczysz się jak chronić swojego wizerunku w Internecie,
  • Zasoby online - sposoby korzystania z zasobów kultury światowej online (British Museum, Muzeum paryskie w Luwrze, Muzeum Sztuki w Wiedniu, Google Arts&Culture, Muzeum Watykańskie,    NASA),
  • Płatności internetowe - obsługa bankowości internetowej, przedstawienie podstawowych zasad bezpieczeństwa, metody dokonywania płatności internetowych,
  • Dziecko w Sieci - jak nadzorować aktywność dziecka w sieci, zasady bezpieczeństwa dziecka w sieci, jak uchronić nasze dziecko w sieci.

 

Więcej informacji znajdą Państwo  pod adresem www.obywatel-it-koniecpol.pl, pod nr +48 501 454 408 lub w Urzędzie Miasta i Gminy Koniecpol.

Wystarczy wypełnić kartę zgłoszeniową i wysłać zgłoszenia na adres: obywatelitkoniecpol@gmail.com

Szkolenia są finansowane w 100 % z Unii Europejskiej. Pod koniec ubiegłego roku gmina pozyskała dotację na projekt pn. „Mogę – Chcę – Potrafię – rozwój kompetencji cyfrowych w gminie Koniecpol”, nazywany również Obywatel IT, współfinansowany w całości ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (III oś priorytetowa- cyfrowe kompetencje społeczeństwa. Działanie 3.1 – Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych).

Galeria

  • Powiększ zdjęcieGmina Koniecpol
Zgodnie z podziałem geobotanicznym tereny Koniecpola leżą w dwóch krainach: Wyżynie Krakowsko - Częstochowskiej i Świętokrzyskiej. Wiele tu malowniczych zakątków, pięknych krajobrazów, ale też interesujących zabytków i miejsc związanych z ważnymi wydarzeniami w historii Polski. Dumą gospodarzy Ziemi Koniecpolskiej są tutejsze lasy. Duże kompleksy leśne o zróżnicowanym drzewostanie doskonale nadają się do obserwacji przyrody.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).