Piątek, 22 marca 2019r. | Imieniny: Katarzyny, Boguslawa
Pokaż menu

W niedzielę rywalizowali na zawodach sportowo-pożarniczych

Lipiec 18, 2018

W niedzielę rywalizowali na zawodach sportowo-pożarniczych

Na co dzień w gotowości przez całą dobę,  w niedzielę rywalizowali na zawodach.

Za nami tegoroczna rywalizacja jednostek OSP z terenu gminy Koniecpol. Sprawdzian sportowo - pożarniczy był okazją do pokazania sprawności i gotowości bojowej jednostek. Zawody na boisku OSO Okołowice prowadził Wiceprezes Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego Związku OSP RP w Koniecpolu druh Bogusław Stolarski.

Rywalizacja sportowa odbywała się pod czujnym i surowym okiem sędziów, do których należeli: Brygadier Wojciech Prokop, St. Kpt Krzysztof Dzwonnik, St. Kpt Karol Wawszczak, St. Kpt Bogumił Krawczyk, Kpt Piotr Knysak, Mł. Ogniomistrz (st. Sekcyjna) Beata Trynda.

Takie zawody, jak dzisiaj, odbywają się w Koniecpolu co roku. Dla strażaków ochotników są świetną  okazją do sprawdzenia swoich umiejętności w porównaniu z druhami z innych jednostek. Zawsze jest to jednak zdrowa rywalizacja, co widać po zadowolonych i uśmiechniętych twarzach uczestników. Jest to również element szkoleń w zakresie umiejętności technicznych, sprawności oraz sposobów wykorzystania sprzętu pożarniczego. Strażak działa przecież w różnych, często nieprzewidywalnych i ekstremalnych przypadkach. Każda akcja to inna sytuacja i brak czasu na opracowanie strategii. Liczy się czas, bo ratujemy ludzkie życie – podkreślał druh Bogusław Stolarski.

W efekcie, klasyfikacja przedstawia się następująco:

Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze:

I – MDP Stary Koniecpol

Drużyny OSP:

I – OSP Łysiny

II – OSP Stary Koniecpol

III – OSP Stanisławice

IV – OSP Okołowice

V – OSP Luborcza

VI – OSP Koniecpol II.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom!

Gminne Zawody Sportowo – Pożarnicze to okazja do przetestowania sprawności bojowej jednostek. Cieszy fakt, że licznie dopisała publiczność i mieszkańcy Koniecpola, która dopinguje rywalizujące ze sobą drużyny, tak że czuć ducha rywalizacji. Poszczególne dyscypliny sportowe wymagają precyzyjnych umiejętności i niemałej sprawności fizycznej – komentował podczas zawodów burmistrz Ryszard Suliga, a zarazem Prezes Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego Związku OSP RP w Koniecpolu.

W trakcie zawodów zawodników dopingowali również: wiceburmistrz Gwidon Jelonek, Wicestarosta Częstochowski Henryk Kasiura, Zastępca Komendanta Miejskiego PSP w Częstochowie st. Kpt Tomasz Bąk, Kapelan Gminny OSP Ks. Marcin Maralecki, Komendant Gminny Jarosław Duś.

Zwycięskie drużyny otrzymały nagrody w postaci bonów na zakup potrzebnego sprzętu w ramach realizacji zadań p. poż. Wszystkie startujące drużyny zostały również wyróżnione i otrzymały dyplomy, pachołki drogowe i tarcze do kierowania ruchem drogowym przy zabezpieczaniu miejsca wypadku.

W trakcie zawodów burmistrz Ryszard Suliga przekazał wszystkim jednostkom OSP Gminy Koniecpol sprzęt ratowniczy pozyskany w ramach dotacji z Funduszu Sprawiedliwości.

 (lbk i mr)

 

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcieGmina Koniecpol
Zgodnie z podziałem geobotanicznym tereny Koniecpola leżą w dwóch krainach: Wyżynie Krakowsko - Częstochowskiej i Świętokrzyskiej. Wiele tu malowniczych zakątków, pięknych krajobrazów, ale też interesujących zabytków i miejsc związanych z ważnymi wydarzeniami w historii Polski. Dumą gospodarzy Ziemi Koniecpolskiej są tutejsze lasy. Duże kompleksy leśne o zróżnicowanym drzewostanie doskonale nadają się do obserwacji przyrody.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).