Środa, 17 lipca 2019r. | Imieniny: Anety, Bogdana, Jadwigi
Pokaż menu

Weekend, a więc czas na przetestowanie nowego zagospodarowania terenu nad zalewem

Sierpień 04, 2018

Weekend, a więc czas na przetestowanie nowego zagospodarowania terenu nad zalewem

Infrastruktura wypoczynkowa zrealizowana w ramach projektu pn. „Zagospodarowanie terenu przy zbiorniku wodnym w Koniecpolu przy ul. Armii Krajowej II etap” jest już dostępna i do wykorzystania. Obecnie przygotowywany jest kolejny etap inwestycji.

Dla wszystkich mieszkańców dostępne są altany wypoczynkowe, ławki, altana z grillem i plac zabaw dla najmłodszych. Nad samym brzegiem wykonano podesty wędkarskie, które mogą również służyć jako miejsca do opalania.

Projekt realizowany był w ramach działania „Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność" i Priorytetu 4 "Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej', objętego Programem Operacyjnym "Rybactwo i Morze". Na powyższe przedsięwzięcie Gmina pozyskała bezzwrotną dotację w wysokości 200 000 zł.

O nowej infrastrukturze rekreacyjnej w Koniecpolu napisano też pod linkiem:

https://www.koniecpol.info/artykuly/83-wiaty-czekaja-na-milosnikow-grillowania-i-spragnionych-odpoczynku

(lbk)

 

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcieGmina Koniecpol
Zgodnie z podziałem geobotanicznym tereny Koniecpola leżą w dwóch krainach: Wyżynie Krakowsko - Częstochowskiej i Świętokrzyskiej. Wiele tu malowniczych zakątków, pięknych krajobrazów, ale też interesujących zabytków i miejsc związanych z ważnymi wydarzeniami w historii Polski. Dumą gospodarzy Ziemi Koniecpolskiej są tutejsze lasy. Duże kompleksy leśne o zróżnicowanym drzewostanie doskonale nadają się do obserwacji przyrody.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).