Poniedziałek, 10 grudnia 2018r. | Imieniny: Julii, Danieli, Bogdana
Pokaż menu
Wolna powierzchnia

Z optymizmem w Nowy Rok!

Styczeń 08, 2018

Z optymizmem w Nowy Rok!

W dniu 28 grudnia 2017 r. odbyła się XLIX sesja Rady Miejskiej w Koniecpolu. Głównym punktem sesji było uchwalenie budżetu na rok 2018, w którym zawarty jest plan finansowania wielu ważnych dla Miasta i Gminy Koniecpol inwestycji.

Skarbnik Gminy pani Monika Starczewska przedłożyła Radzie Miejskiej pozytywne opinie VI Składu Orzekającego Regionalnej Izby Obrachunkowej w Katowicach o przedłożonym przez Burmistrza Miasta i Gminy Koniecpol projekcie uchwały budżetowej na 2018 rok wraz z uzasadnieniem i materiałami informacyjnymi, o projekcie uchwały w sprawie wieloletniej prognozy finansowej na lata 20108-2030. Rada Miejska zaaprobowała projekt budżetu i wieloletniej prognozy finansowej, podejmując stosowne uchwały. Wchodzimy w Nowy Rok ze stabilnymi finansami Gminy.

Na tej samej sesji uzupełniony został skład Rady Miejskiej o osobę radnego Rafała Chojnackiego. Wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej został radny Mateusz Szymala.

Uroczystym punktem sesji było wręczenie wyróżnień w Konkursie „Ambasador/ Ambasadorka Srebrnego Pokolenia Województwa Śląskiego” dla pani Marii Falana i pana Stanisława Mączyńskiego.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
Gmina Koniecpol
Zgodnie z podziałem geobotanicznym tereny Koniecpola leżą w dwóch krainach: Wyżynie Krakowsko - Częstochowskiej i Świętokrzyskiej. Wiele tu malowniczych zakątków, pięknych krajobrazów, ale też interesujących zabytków i miejsc związanych z ważnymi wydarzeniami w historii Polski. Dumą gospodarzy Ziemi Koniecpolskiej są tutejsze lasy. Duże kompleksy leśne o zróżnicowanym drzewostanie doskonale nadają się do obserwacji przyrody.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).