Niedziela, 16 czerwca 2019r. | Imieniny: Aliny, Benona, Anety
Pokaż menu

Złote Gody – Jubilaci obchodzili swoje święto

Październik 10, 2018
Radoszewnica - Dwór Ostrowskich - Archiwum Państwowe w Łodzi / Wikipedia / CC0 Radoszewnica - Dwór Ostrowskich - Archiwum Państwowe w Łodzi / Wikipedia / CC0

Złote Gody - Jubilaci obchodzili swoje święto

Razem przeżyli pięćdziesiąt lub nawet ponad sześćdziesiąt lat. Na dobre i na złe. W dniu 7 października,  w Centrum Społeczno – Kulturalnym odbyło się uroczyste wręczenie medali za długoletnie pożycie małżeńskie 23 parom. Jedna z par obchodziła 64 – lecie pożycia małżeńskiego.

Uroczystość rozpoczęto modlitwą proboszcza parafii Trójcy Świętej w Koniecpolu - ks. Pawła Wojtynka. Następnie okolicznościowe przemówienia wygłosili: Burmistrz Ryszard Suliga, Zastępca Burmistrza Gwidon Jelonek, Przewodnicząca Rady Miejskiej Aneta Chrzuszcz, ks. Marcin Malarecki, ks. Grzegorz Pastorczyk, ks. proboszcz Paweł Wojtynek.

W następnej części tego ważnego wydarzenia w gminie, Jubilaci świętowali Złote Gody jako honorowi goście na koncercie Orkiestry Symfonicznej Zespołu Szkół Muzycznych im. J.M. Żebrowskiego z Częstochowy. 

Każdy zadaje sobie pytanie, jaka jest recepta na udane małżeństwo? Wiedzą to na pewno Czcigodni Jubilaci. Dla portalu jeden ze współmałżonków odpowiedział na to pytanie: „Recepta na udane małżeństwo to ..... krótka pamięć”.  
Gmina Koniecpol
Zgodnie z podziałem geobotanicznym tereny Koniecpola leżą w dwóch krainach: Wyżynie Krakowsko - Częstochowskiej i Świętokrzyskiej. Wiele tu malowniczych zakątków, pięknych krajobrazów, ale też interesujących zabytków i miejsc związanych z ważnymi wydarzeniami w historii Polski. Dumą gospodarzy Ziemi Koniecpolskiej są tutejsze lasy. Duże kompleksy leśne o zróżnicowanym drzewostanie doskonale nadają się do obserwacji przyrody.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).