Poniedziałek, 17 grudnia 2018r. | Imieniny: Olimpii, Lazarza, Floriana
Pokaż menu
Wolna powierzchnia

24 dawców oddało swą krew!

Marzec 11, 2018

 

Za nami 2 edycja akcji krwiodawstwa zorganizowanej przez OSP KSRG Rększowice wspólnie z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa Katowice. Od godziny 10.00 na placu naszej remizy można było oddać krew, a dodatkowo nasi druhowie jako wolontariusze Fundacji DKMS zachęcali do rejestracji w bazie potencjalnych dawców szpiku.

Po oddaniu krwi można było napić się gorącej kawy i herbaty, a także skosztować przepysznych wypieków przygotowanych przez naszych druhów i ich żony.

Na koniec oczywiście małe podsumowanie: zarejestrowało się 29 dawców, z czego 24 oddało krew, dodatkowo 9 osób zarejestrowało się w bazie Fundacji DKMS więc nie pozostaje nam nic innego jak tylko podziękować krwiodawcom za przybycie i oddanie krwi, ekipie z centrum krwiodawstwa za przyjazd, a także naszym druhom za przygotowanie akcji. Do zobaczenia wkrótce.

OSP KSRG Rększowice
foto. OSP KSRG Rększowice
Gmina Konopiska
Miejscowość Konopiska zawdzięcza swoją nazwę konopii, którą uprawiali mieszkańcy okolicy. W skład gminy wchodzą następujące sołectwa: Konopiska (siedziba urzędu gminy), Aleksandria I, Aleksandria Druga, Hutki, Jamki, Kopalnia, Leśniaki, Łaziec, Rększowice, Walaszczyki, Wąsosz, Wygoda, Korzonek, Kowale.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).