Poniedziałek, 11 listopada 2019r. | Imieniny: Marcina, Batlomieja, Teodora
Pokaż menu

70 – lecie rozegrania pierwszego meczu na boisku przy ul. Lipowej 8

Lipiec 10, 2019

 

Wszystkich obecnych i byłych zawodników, działaczy, kibiców i sympatyków klubu GLKS LOT Konopiska serdecznie zapraszamy do udziału w pikniku upamiętniającym pierwszy mecz piłkarski rozegrany na naszym boisku.
Planujemy wiele atrakcji, o których będziemy informować na bieżąco. W planach między innymi mecz drużyny seniorów, a także mecz drużyn oldboyów naszego klubu z drużyną zaproszonych gości. Każdy kto chciałby uczestniczyć w meczu oldboyów lub pomóc w organizacji imprezy, proszony jest o kontakt telefoniczny z inicjatorem przedsięwzięcia panem Andrzejem Szymankiem tel 794 961 622 lub panem Wojciechem Batorem tel 500 070 136.

Pozdrawiamy
Zarząd GLKS Lot Konopiska

Fragment historii: "Największe problemy niosła ze sobą jednak budowa boiska. Jak donosiła prasa w 1949 roku: „boisko zostało już zniwelowane. Obecnie górnicy przystąpią do zaorania go celem usunięcia kęp trawy, po czym do uwalcowania oraz zasiania rajgrasu, dzięki czemu powstanie równy i estetyczny dywanik trawiasty. Boisko ma piękne położenie i znajduje się w ogrodzie obok dworku Zjednoczenia Kopalń Rudy Żelaznej. Mierzy ono 110 metrów długości i 70 metrów szerokości. Wzdłuż jednej z głównych linii wzniesione zostaną stopnie z ławkami dla widzów a w przyszłości wokół boiska zbudowana będzie bieżnia lekkoatletyczna (…) pozostało jeszcze wiele do zrobienia.” Już w tym samym - 1949 roku - rozegrano pierwszy mecz na nowym stadionie (22 lipca – 6:6 z „Gwardią” Częstochowa). W następnym roku drużyna wzięła udział po raz pierwszy w rozgrywkach mistrzowskich, występując w klasie „C”" (http://lotkonopiska.pl)

 

 

 
Gmina Konopiska
Miejscowość Konopiska zawdzięcza swoją nazwę konopii, którą uprawiali mieszkańcy okolicy. W skład gminy wchodzą następujące sołectwa: Konopiska (siedziba urzędu gminy), Aleksandria I, Aleksandria Druga, Hutki, Jamki, Kopalnia, Leśniaki, Łaziec, Rększowice, Walaszczyki, Wąsosz, Wygoda, Korzonek, Kowale.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).