Poniedziałek, 25 maja 2020r. | Imieniny: Grzegorza, Urbana, Magdaleny
Pokaż menu

„Andrzejki w Promyku”

29 listopada, 2019

Dnia 27.11.2019 w Placówce Wsparcia Dziennego odbyła się Zabawa Andrzejkowa. Oprócz tradycyjnej zabawy przy muzyce dzieci mogły skorzystać z zajęć tematycznych. Były tradycyjne wróżby z wosku, przebijanie serca strzałą Amora, losowanie wróżb z magicznego garnka. W Sali Gier nasi podopieczni mogli rozwiązywać straszne historie i tajemnicze zagadki. Aby odnaleźć rozwiązanie niezbędna była współpraca w grupie, umiejętność skupienia i wyciszenia się oraz cierpliwość.

Kolejnym blokiem tematycznym były prace plastyczne. Z papieru, brokatu i cekinów dzieci tworzyły magiczne akcesoria do wróżb. Ostatnią atrakcją był Magiczny Pokój Czarownicy, gdzie w ciemnościach i przy hipnotyzującej muzyce uczestnicy zabawy mogli wyczytać z magicznych kart swoją przyszłość. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku oraz szerokich uśmiechów dzieci.

Anna Cieślik i Agnieszka Patrzałek
Wychowawcy w Placówce Wsparcia Dziennego Promyk
Gmina Konopiska
Miejscowość Konopiska zawdzięcza swoją nazwę konopii, którą uprawiali mieszkańcy okolicy. W skład gminy wchodzą następujące sołectwa: Konopiska (siedziba urzędu gminy), Aleksandria I, Aleksandria Druga, Hutki, Jamki, Kopalnia, Leśniaki, Łaziec, Rększowice, Walaszczyki, Wąsosz, Wygoda, Korzonek, Kowale.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).