Środa, 1 kwietnia 2020r. | Imieniny: Teodory, Grazyny, Ireny
Pokaż menu

Awans lektorów z parafii w Konopiskach

12 lutego, 2020

 

8 lutego w Gminnej Hali Sportowej w Konopiskach, odbył się turniej regionu częstochowskiego w piłce halowej Liturgicznej Służby Ołtarza w kategorii: LEKTOR STARSZY i LEKTOR MŁODSZY. Uroczystego otwarcia dokonała Zastępca Wójta Gminy Konopiska - pani Iwona Lisek, natomiast krótkiego błogosławieństwa przed turniejem udzielił ks. Paweł Wróbel – Duszpasterz Diecezjalny Liturgicznej Służby Ołtarza w Częstochowie.

Zacięte i wyrównane mecze przebiegały w przyjemnej piłkarskiej atmosferze.
Awans do finału diecezjalnego w kat. Lektor Starszy wywalczyła drużyna z parafii św. Walentego z Konopisk natomiast w kat. Lektor Młodszy zwyciężyła parafia. św. Franciszka z Asyżu w Ostrowach nad Okszą. Wręczenia pucharów i dyplomów dla najlepszych drużyn dokonał ksiądz proboszcz Parafii Św. Walentego w Konopiskach – ks. Sławomir Kaczmarek oraz dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Rekreacji w Konopiskach – pan Marcin Kowalski.

Turniej Finałowy odbędzie się 7 marca w hali przy LO im. Sienkiewicza w Częstochowie. Zapraszamy do kibicowania Lektorom z parafii w Konopiskach.

M.N/GCKiR

 
Gmina Konopiska
Miejscowość Konopiska zawdzięcza swoją nazwę konopii, którą uprawiali mieszkańcy okolicy. W skład gminy wchodzą następujące sołectwa: Konopiska (siedziba urzędu gminy), Aleksandria I, Aleksandria Druga, Hutki, Jamki, Kopalnia, Leśniaki, Łaziec, Rększowice, Walaszczyki, Wąsosz, Wygoda, Korzonek, Kowale.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).