Środa, 15 lipca 2020r. | Imieniny: Henryka, Wlodzimierza, Dawida
Pokaż menu

„Dzień Ziemniaka” w Kopalni

08 listopada, 2019

 

26 października 2019r. w siedzibie KGW w Kopalni odbył się coroczny „Dzień Ziemniaka”. W spotkaniu uczestniczyły: Radna p. Agnieszka Chmielewska, Radna p. Anna Świtek, p.o. Dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Rekreacji w Konopiskach p. Tomasz Cieślik, Przewodniczące i członkinie 10 Kół Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Konopiska oraz Mieszkańcy – w sumie ponad 60 osób! Do tańca przygrywał zespół „Zgrana Paka” z Łobodna!

Na stołach tego wieczoru królowały potrawy tj. „kartoflanka”, pierogi z ziemniakami, ziemniaki zapiekane w piekarniku, sałatka ziemniaczana i ziemniaczana ze śledziem oraz różnego rodzaju przystawki. Impreza trwała do późnych godzin nocnych, a przybyli goście dziękowali za wspaniałą atmosferę i przepyszne dania.
Dziękujemy p. Kazimierzowi Morzykowi za upieczenie ciasta oraz zebranym gościom za miłe podarunki.

Przewodnicząca KGW Kopalnia Ola Szczepańska 
Gmina Konopiska
Miejscowość Konopiska zawdzięcza swoją nazwę konopii, którą uprawiali mieszkańcy okolicy. W skład gminy wchodzą następujące sołectwa: Konopiska (siedziba urzędu gminy), Aleksandria I, Aleksandria Druga, Hutki, Jamki, Kopalnia, Leśniaki, Łaziec, Rększowice, Walaszczyki, Wąsosz, Wygoda, Korzonek, Kowale.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).