Sobota, 22 września 2018r. | Imieniny: Tomasza, Maurycego, Joachima
Pokaż menu
Wolna powierzchnia

EUROWEEK 01-05.10.2017

Październik 10, 2017

22 uczniów klas VII, II g i III g ZSP w Aleksandrii wzięło udział w 5-dniowych warsztatach prowadzonych w języku angielskim przez wolontariuszy z całego świata (Wietnam, Kanada, Indie, Ukraina, Turcja, Armenia, Uganda, Meksyk, Łotwa). Warsztaty miały miejsce w małej miejscowości Długopole Zdrój na Ziemi Kłodzkiej.

Program Euroweek jest realizowany od ponad 20 lat przy współpracy z Urzędem Marszałkowskim we Wrocławiu, Together Europe, Ministerstwem Edukacji Narodowej, Ministerstwem Spraw Zagranicznych, Ministerstwem Gospodarki, Ministerstwem Pracy i Polityki Społecznej, Akademią Morską w Szczecinie, przedstawicielami konsulatów, ambasad oraz parlamentarzystów europejskich.

Program „Euroweek – Szkoła Liderów” obejmuje kilka bloków tematycznych:
- Praca w grupie,
- Kierowanie,
- Liderstwo,
- Kultury świata.

Młodzież podzielona na grupy, pod wodzą lidera, wykonywała różnego rodzaju zadania, wykorzystując swe umiejętności językowe i kreatywność. Nie było czasu na nudę, gdyż zajęcia były zaplanowane od godzin porannych po późne godziny wieczorne, z przerwami na pyszne posiłki. Był to doskonały czas na przełamywanie bariery językowej, poznanie kultury innych krajów oraz nawiązanie nowych znajomości czy nawet przyjaźni. Pięć dni i wspólnie wykonywane zadania wystarczyły, by nawiązać bliższe kontakty z uczestnikami z innych grup oraz wolontariuszami, którzy byli otwarci, zabawni i pełni entuzjazmu. Ich postawa zachęcała młodzież do komunikacji i zmniejszała stres związany z mówieniem. To było pięć niezapomnianych dni, wypełnionych angielskim pod różna postacią, dobrą zabawą i wspaniałą atmosferą.

Joanna Lewandowska

FOTORELACJA ZS-P ALEKSANDRIA 
Gmina Konopiska
Miejscowość Konopiska zawdzięcza swoją nazwę konopii, którą uprawiali mieszkańcy okolicy. W skład gminy wchodzą następujące sołectwa: Konopiska (siedziba urzędu gminy), Aleksandria I, Aleksandria Druga, Hutki, Jamki, Kopalnia, Leśniaki, Łaziec, Rększowice, Walaszczyki, Wąsosz, Wygoda, Korzonek, Kowale.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).