Wtorek, 22 września 2020r. | Imieniny: Tomasza, Maurycego, Joachima
Pokaż menu

Gmina Konopiska pośród czołówki gmin w rankingu „Miejsca Przyjazne Edukacji”

04 sierpnia, 2020

 

Według rankingu pisma Wspólnota i Fundacji Naukowej Evidence Institute  „Miejsca Przyjazne Edukacji” (klasyfikacja gmin o najwyższej jakości edukacji 2019) Gmina Konopiska znalazła się na 88 miejscu pośród wszystkich 2473 gmin ujętych w zestawieniu. W kategorii gmin poniżej 20 tys. mieszkańców Gmina Konopiska zajęła zaszczytne 68 miejsce (na 2132 gminy ujęte w powyższej kategorii).

„Miejsca Przyjazne Edukacji” to ranking, który wskazuje samorządy, gdzie edukacja jest na najwyższym poziomie i gdzie samorząd lokalny dokłada wszelkich starań, żeby uczniowie od najmłodszych lat mogli korzystać z najwyższej jakości kształcenia.

Ranking skupia się na JST, które w najwyższym stopniu odpowiadają za dobry start edukacyjny. Jak przekonują autorzy - mądry samorząd może wspierać i rozwijać oświatę na swoim terenie, dbając o uczniów, ale też o swoją przyszłość – o rozwój społeczny i gospodarczy gminy.

Zestawienie opiera się na obiektywnych danych dotyczących warunków i efektów nauczania, a jego metodologia jest precyzyjnie zdefiniowana. Dostępność edukacji przedszkolnej, dobre i wyrównane wyniki z egzaminów zewnętrznych, a także jakość pracy szkół mierzona edukacyjną wartością dodaną są wskaźnikami, które odzwierciedlają jakość edukacji w gminach.

Czołowe miejsce Gminy Konopiska w Rankingu „Miejsca Przyjazne Edukacji” obrazuje wysoką jakość nauczania w naszej gminie, doskonałą współpracę na linii oświata – samorząd oraz bardzo wysokie zaangażowanie dyrektorów, nauczycieli i uczniów, którego najlepszym dowodem są coroczne, ponadprzeciętne wyniki szkolnych egzaminów końcowych.

Referat Oświaty i Sportu Urzędu Gminy w Konopiskach

Linki do rankingu:
https://wspolnota.org.pl/fileadmin/news/2020/ANDRZEJ_GNIADKOWSKI/Ranking_Nr_05-2020_Edukacja.pdf

https://www.evidenceinstitute.pl/ranking-2020/ranking-2020-najlepsze-gminy-ponizej-20-tys-mieszkancow/

WYNIKI EGZAMINU ÓSMOKLASISTY 2019

Zdjęcie poglądowe/pixabay
Gmina Konopiska
Miejscowość Konopiska zawdzięcza swoją nazwę konopii, którą uprawiali mieszkańcy okolicy. W skład gminy wchodzą następujące sołectwa: Konopiska (siedziba urzędu gminy), Aleksandria I, Aleksandria Druga, Hutki, Jamki, Kopalnia, Leśniaki, Łaziec, Rększowice, Walaszczyki, Wąsosz, Wygoda, Korzonek, Kowale.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).