Niedziela, 16 czerwca 2019r. | Imieniny: Aliny, Benona, Anety
Pokaż menu

Gminne „El Clásico”

Październik 08, 2018

 

6 października 2018 roku odbyły się pierwsze Wielkie Gminne Derby w piłce nożnej.

Naprzeciw siebie stanęły drużyny LOT Konopiska oraz ALKAS Aleksandria. Był to oficjalnie pierwszy mecz pomiędzy tymi drużynami, ponieważ w swojej historii seniorzy mieli okazję mierzyć się jedynie ze sobą w spotkaniach sparingowych. Wiele tygodni wcześniej było już czuć derbową atmosferę, na każdym kroku można było usłyszeć rozmowy kibiców, zawodników na temat naszego małego El Clásico.

W słoneczne sobotnie popołudnie stadion LOT-u wypełnił się po brzegi kibicami obu zespołów (ostatni raz taką frekwencję mogliśmy oglądać w Konopiskach z okazji meczu w IV lidze z Szombierkami Bytom jak i również w meczu z okazji 70 - lecia Lotu z Piastem Gliwice).

Gdy zawodnicy stanęli na środku boiska, jeszcze przed przywitaniem się drużyn, głos zabrał Wójt Gminy Konopiska – Jerzy Żurek, który zaznaczył w swoim krótkim przemówieniu, że to pierwszy historyczny mecz obu drużyn, chwaląc jednocześnie zespoły za duży wkład w rozwój sportu w Gminie Konopiska. Życzył dobrego wyniku w meczu oraz rywalizacji w duchu Fair-Play.

Mecz doskonale rozpoczęli gospodarze, już w 2 minucie w polu karnym faulowany został Jakub Woźniak. Rzut karny na gola zamienił pewnym strzałem najlepszy strzelec drużyny LOT-u Mariusz Figzał. Mecz toczył się głównie na połowie gości, ale Ci nie oddali pola bez walki i parokrotnie groźnie kontratakowali. Jednak dobre interwencje Pawła Woźniaka chroniły Lot przed utratą bramki. W 28 minucie Jakub Woźniak przedarł się tym razem prawą stroną boiska i w sytuacji sam na sam z bramkarzem nie dał szans broniącemu czym podwyższył prowadzenie na 2:0. Coraz groźniej atakował Alkas, który zdobył bramkę, ale sędzia odgwizdał pozycję spaloną i gola nie uznał.

Po przerwie trenerzy dokonali korekt w składach, które mocno ożywiły poczynania boiskowe obu zespołów. W drugiej połowie rażąca była nieskuteczność drużyn z Konopisk i Aleksandrii. Parokrotnie w oczywistych sytuacjach piłka nie znajdowała drogi do bramki. W doliczonym czasie gry iskierkę nadziei dla Alkasu dał Janusz Bryła zdobywając kontaktowego gola. Ku niepocieszeniu kibiców oraz zespołu z Aleksandrii sędzia po chwili zakończył spotkanie i wielka radość zagościła na twarzach gospodarzy. To im przypadł tytuł zwycięzców pierwszych historycznych derbów!

Wielkie brawa dla obu zespołów za bardzo ciekawe widowisko piłkarskie, którego w gminie Konopiska nie było od bardzo dawna. Takie mecze zapamiętuje się na bardzo długo jak i również z niecierpliwością czeka się na następne. A taka okazja będzie na pewno na wiosnę 2019 na stadionie Alkasu.

LOT Konopiska – Alkas Aleksandria 2:1 (2:0)
1:0 Figzał M (karny) 3’
2:0 Woźniak Jakub 28’
2:1 Bryła Janusz 90+3’

LOT Konopiska: Woźniak Paweł – Dziubiński Patryk, Skoczylas Damian, Sapała Jakub, Kowalik Konrad, Figzał Dariusz, Figzał Mariusz, Kotas Łukasz, Mastalerz Marek, Banasiak Bartosz.
Rezerwowi: Szyduk Marek, Nawizowski Przemysław, Miżejewski Tomasz, Kowalik Przemysław, Szczypka Bartłomiej, Plaza Jakub, Sapała Sebastian.
Trener: Kotas Łukasz, Kierownik Drużyny: Wysocki Dariusz, Trener Bramkarzy: Kuś Tomasz, Masażysta: Ciuk Kuba.

ALKAS Aleksandria: Pisula Michał – Posmyk Bartosz, Kuzior Konrad, Dziubiński Przemysław, Matławski Marcin, Sitek Andrzej, Ślimak Łukasz, Skwarczyński Dawid, Dziubiński Dawid, Stachurski Sebastian, Dudek Mateusz.
Rezerwowi: Szymanek Bartłomiej, Bryła Janusz, Błach Łukasz, Ciuk Kacper, Posmyk Adrian.
Trener: Lelonek Grzegorz, Kierownik Drużyny: Urbańczyk Sławomir, Masażysta: Pacak Mariusz, Obsługa Medyczna: Kita Marcin
Sędziowie: Prauza Dariusz, Kierat Krzysztof, Michalski Mateusz

MN
Gmina Konopiska
Miejscowość Konopiska zawdzięcza swoją nazwę konopii, którą uprawiali mieszkańcy okolicy. W skład gminy wchodzą następujące sołectwa: Konopiska (siedziba urzędu gminy), Aleksandria I, Aleksandria Druga, Hutki, Jamki, Kopalnia, Leśniaki, Łaziec, Rększowice, Walaszczyki, Wąsosz, Wygoda, Korzonek, Kowale.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).