Środa, 26 czerwca 2019r. | Imieniny: Jana, Pawla
Pokaż menu

Gminne Zawody Sportowo – Pożarnicze w Konopiskach

Wrzesień 12, 2018

 

W niedzielę 9 września 2018 roku mieszkańcy naszej gminy mogli podziwiać sprawność strażaków -  ochotników uczestniczących w Gminnych Zawodach Sportowo – Pożarniczych o Puchar Wójta Gminy Konopiska Jerzego Żurka, zorganizowanych w tym roku na stadionie przy Zalewie Pająk. Skład sędziowski powołany został przez st.bryg. Jarosława Piotrowskiego Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie. Sędzią głównym  zawodów był kapitan Marcin Caban.

Turniej organizowany jest na terenie gminy już od kilkudziesięciu lat. W tym roku uczestniczyło łącznie 8 drużyn, w tym 2 drużyny młodzieżowe startujące według regulaminu CTIF. Zawody rozgrywane były w konkurencjach: sztafeta pożarnicza z przeszkodami i ćwiczenia bojowe. Sportowa rywalizacja o zajęcie jak najlepszego miejsca w turnieju powoduje, że drużyny solidnie przygotowują się do zawodów. Ćwicząc strażacy podnoszą sprawność fizyczną i bojową. Warto też wspomnieć, że zawody sportowo – pożarnicze stały się już tradycją. Corocznie druhny i druhowie seniorów oraz młodzieżówek rywalizują ze sobą o pierwsze miejsca w gminie i możliwość reprezentowania nas na zawodach na szczeblu powiatowym.

W tegorocznej edycji Gminnych Zawodów Sportowo – Pożarniczych o Puchar Wójta Gminy Konopiska w klasyfikacji generalnej według regulaminu z 10 lutego 2011 roku w kategorii drużyn męskich zwyciężyli druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej  z Wąsosza Łaźca. Drugie miejsce zajęli strażacy z OSP Jamki i na kolejnych miejscach uplasowali się zawodnicy z OSP Hutki – 3 miejsce, OSP Rększowice – 4 miejsce i OSP Konopiska – 5 miejsce. W tym roku nie startowała drużyna seniorów z OSP Aleksandria.
W klasyfikacji generalnej zwodów rozstrzyganych według regulaminu CTIF Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych w kategorii drużyn męskich zwyciężyli druhowie I Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej z OSP Aleksandria. Ponadto w rywalizacji poza konkursem wystąpiła druga drużyna MDP z OSP w Aleksandrii, która w sportowej rywalizacji pokazała swoje bardzo dobre przygotowanie. Dwie drużyny młodzieżowe uczestniczące w zawodach świadczą o dużym zaangażowaniu młodzieży w życiu jednostki z Aleksandrii.
Na zakończenie turnieju druh Edward Bałdyga Przewodniczący Rady Gminy Konopiska, pogratulował wszystkim uczestniczącym w zawodach strażakom bardzo dobrego przygotowania do rywalizacji. Gratulacje zawodnikom złożył druh Grzegorz Dyner Prezes Zarządu Oddziału gminnego ZOSP RP w Konopiskach. W wypowiedzi zaznaczył, jak ważne są dla naszej społeczności takie turnieje jak dzisiejszy, które za pośrednictwem sportowej rywalizacji – integrują całe środowisko strażackie. Zwycięskie drużyny zostały wyróżnione pucharami, dyplomami oraz nagrodami finansowymi, ufundowanymi przez Jerzego Żurka Wójta Gminy Konopiska, które wręczyli: druh Edward Bałdyga, druh Grzegorz Dyner i dh Janusz Jończyk Komendant Gminny Ochotniczych Straży Pożarnych w Konopiskach.

Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowywali stadion do zawodów: Prezesowi Zarządu Marcinowi Foksowi i druhom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Jamkach oraz Michałowi Nowakowi i Marcinowi Kowalskiemu pracownikom GCKiR w Konopiskach. 

W Powiatowych Zawodach Sportowo – Pożarniczych o Puchar Starosty Powiatu Częstochowskiego, które odbędą się 29 września br. w Kościelcu, naszą Gminę reprezentować będą wśród seniorów: drużyna męska z OSP Wąsosz - Łaziec oraz w kategorii Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych młodzieżówka męska z Ochotniczej Straży Pożarnej w Aleksandrii. Drużynom życzymy dalszych sukcesów w oczekującej ich rywalizacji.

JJ.

NAGRANIE 
Gmina Konopiska
Miejscowość Konopiska zawdzięcza swoją nazwę konopii, którą uprawiali mieszkańcy okolicy. W skład gminy wchodzą następujące sołectwa: Konopiska (siedziba urzędu gminy), Aleksandria I, Aleksandria Druga, Hutki, Jamki, Kopalnia, Leśniaki, Łaziec, Rększowice, Walaszczyki, Wąsosz, Wygoda, Korzonek, Kowale.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).