Poniedziałek, 17 grudnia 2018r. | Imieniny: Olimpii, Lazarza, Floriana
Pokaż menu
Wolna powierzchnia

Gminny Dzień Kobiet z udziałem Artura Barcisia

Marzec 13, 2018

 

Uroczystość z okazji Dnia Kobiet to sztandarowy i stały punkt wydarzeń w Gminie Konopiska. To dzień, kiedy dla wszystkich Pań, z wdzięczności za trud codziennych obowiązków wręczane są kwiaty, słodycze, składane życzenia. Taką chwilą wytchnienia dla wszystkich Pań było poniedziałkowe wydarzenie, przygotowane z myślą o mieszkankach naszej gminy. 

„Świat się zmienia, nasza gmina się zmienia, ale Święto Kobiet było, jest i będzie” – takimi słowami przywitał wszystkich zebranych Wójt Gminy Konopiska Jerzy Żurek i wraz z Przewodniczącym Rady Gminy Konopiska Edwardem Bałdygą złożył wszystkim Paniom, zgromadzonym tego dnia w Gminnej Hali Sportowej, życzenia oraz przekazał symboliczny bukiet kwiatów. Najmłodsi tancerze zespołu Konopielki, w imieniu władz gminy, poczęstowali wszystkich zgromadzonych słodkościami.

Tego wieczoru, w pierwszej części artystycznej wystąpiła grupa - Kochanowicka Biesiada, która, przy Gminnym Centrum Kultury i Informacji w Kochanowicach działa już od ponad 10 lat.  Pełne humoru i zwrotów akcji przedstawienie wg tekstu i scenariusza Marii Boczoń wprawiło wszystkich zebranych w doskonały nastrój i stało się doskonałym wstępem do zbliżającego się wielkiego show.

Wielkie show! Tak dwoma słowami można określić występ rewelacyjnego Artura Barcisia, który na scenie zaprezentował doskonały kunszt aktorski, porywając publiczność otwartością, doskonałym poczuciem humoru i dystansem do samego siebie. Widzowie nie szczędzili braw. Po swym występie artysta chętnie rozdawał autografy i pozował do wspólnych zdjęć.

Na koniec wszystkich gości zaproszono na słodki poczęstunek.

Jak co roku, Gminne Centrum Kultury i Rekreacji przygotowało szereg niespodzianek - wśród nich m.in.:  stoisko z kosmetykami i poradami oraz losowanie nagród.

Imprezę, z lekkością i finezją poprowadzili Michał Nowak i Marcin Kowalski z Gminnego Centrum Kultury i Rekreacji w Konopiskach.

O.Muc/GCKiR

 
Gmina Konopiska
Miejscowość Konopiska zawdzięcza swoją nazwę konopii, którą uprawiali mieszkańcy okolicy. W skład gminy wchodzą następujące sołectwa: Konopiska (siedziba urzędu gminy), Aleksandria I, Aleksandria Druga, Hutki, Jamki, Kopalnia, Leśniaki, Łaziec, Rększowice, Walaszczyki, Wąsosz, Wygoda, Korzonek, Kowale.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).