Sobota, 15 grudnia 2018r. | Imieniny: Niny, Celiny, Waleriana
Pokaż menu
Wolna powierzchnia

Gminny Konkurs Wiedzy o HIV/AIDS

Grudzień 07, 2017

 

1 grudnia, kiedy na całym świecie obchodzony jest Dzień Walki z AIDS, w Szkole Podstawowej w Konopiskach odbył się coroczny Gminny Konkurs Wiedzy o HIV/AIDS, pod patronatem Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Konkurs był przeznaczony dla uczniów klas siódmych i dla gimnazjalistów z naszej gminy. Rywalizowali ze sobą uczniowie ze szkół w Aleksandrii, Hutkach, Kopalni, Konopiskach, Rększowicach.

Uczestnicy wykazali się bardzo dobrą wiedzą na temat najważniejszych faktów dotyczących zakażeń HIV i choroby AIDS, dróg zakażeń, objawów, leczenia i zapobiegania.

Jury wyłoniło trzy pierwsze miejsca, które zdobyli:
- Małgorzata Glińska – ZSP w Kopalni,
- Mateusz Grzyb – ZSP w Hutkach,
- Daniel Prokopowicz – ZSP w Aleksandrii,
dwa drugie miejsca:
- Roksana Nowakowska – ZSP w Aleksandrii,
- Zuzanna Tekiela – ZSP w Hutkach,
i dwa trzecie miejsca:
- Łukasz Krawczyk ZSP w Hutkach,
- Sylwester Gondro ZSP w Kopalni.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom.

Wioletta Warwas
Gmina Konopiska
Miejscowość Konopiska zawdzięcza swoją nazwę konopii, którą uprawiali mieszkańcy okolicy. W skład gminy wchodzą następujące sołectwa: Konopiska (siedziba urzędu gminy), Aleksandria I, Aleksandria Druga, Hutki, Jamki, Kopalnia, Leśniaki, Łaziec, Rększowice, Walaszczyki, Wąsosz, Wygoda, Korzonek, Kowale.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).