Poniedziałek, 10 sierpnia 2020r. | Imieniny: Borysa, Filomeny, Wawrzynca
Pokaż menu

GOPS – wyprawa w Pieniny

07 lipca, 2020

 

W dn. 03.07.2020r. uczestnicy projektu „W drodze do sukcesu” wzięli udział w 1-dniowej wycieczce w Pieniny. Wyjazd został zorganizowany i sfinansowany ze środków Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Społecznego realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020, Poddziałania 9.1.6 Programy aktywnej integracji osób i grup zagrożonych wykluczeniem społecznym, osi priorytetowej IX Włączenie społeczne – projekty OPS i PCPR.
W wycieczce wzięli udział uczestnicy projektu wraz z rodzinami (46 osób). Wyjazd cieszył się dużym zainteresowaniem, ze względu na atrakcyjny program wycieczki. Uczestnicy zwiedzili zabytkowe miejsca m.in. zamek w Czorsztynie oraz w Niedzicy, jednak największą atrakcją, która utkwi w pamięci uczestników był spływ Dunajcem ze Sromowców Wyżnych. W programie wycieczki uwzględniono również zwiedzanie turystycznego miasta jakim jest Szczawnica.

Celem wyjazdu była integracja wszystkich uczestników projektu. Dzięki wyjazdowi uczestnicy mogli zapoznać się z zabytkami i krajobrazem pięknych Pienin. Wyjazd ten możemy zaliczyć do bardzo udanych, na twarzach wszystkich gościł uśmiech i zadowolenie. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas w miłej atmosferze, z niecierpliwością czekamy na kolejne wyjazdy, w tym do kina, teatru oraz siedziby Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach.

Monika Blukacz
Koordynator projektu

 

 
Gmina Konopiska
Miejscowość Konopiska zawdzięcza swoją nazwę konopii, którą uprawiali mieszkańcy okolicy. W skład gminy wchodzą następujące sołectwa: Konopiska (siedziba urzędu gminy), Aleksandria I, Aleksandria Druga, Hutki, Jamki, Kopalnia, Leśniaki, Łaziec, Rększowice, Walaszczyki, Wąsosz, Wygoda, Korzonek, Kowale.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).