Wtorek, 20 października 2020r. | Imieniny: Ireny, Kleopatry, Jana
Pokaż menu

Informacja

25 września, 2020
Fragment użytku ekologicznego Jeziorko w pobliżu Korzonka - Przykuta / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 Fragment użytku ekologicznego Jeziorko w pobliżu Korzonka - Przykuta / Wikipedia / CC BY-SA 3.0

Szanowni Mieszkańcy,

W związku z obecną i wciąż zmieniającą się sytuacją dotyczącą wzrostu ilości zachorowań wywołanych wirusem SARS-CoV-2 na terenie naszej gminy oraz wprowadzeniem niezbędnej kwarantanny na terenie wybranych placówek oświatowych apelujemy do Państwa o przestrzeganie zaleceń Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

Zajęcia stacjonarne w Publicznym Przedszkolu w Konopiskach zostają zawieszone do 01.10.2020 roku włącznie.

Uczniowie Klasy  II w Szkole Podstawowej w Konopiskach do 29.09.2020 roku kontynuują naukę zdalnie.

W Zespole Szkolno Przedszkolnym w Rększowicach pięciu nauczycieli przebywa kontrolnie na kwarantannie.

Wszyscy mamy świadomość, że czas jesienno – zimowy będzie sprzyjać wzrostowi zachorowań, dlatego w trosce o wspólne bezpieczeństwo zdrowotne przypominamy o zachowaniu dystansu społecznego oraz stosowaniu się  wszelkich wytycznych służb sanitarnych w zakresie bezwzględnego przestrzegania zasad higieny.

Koronawirus jest podatny na rozpuszczalniki lipidów, co oznacza, że dokładne, co najmniej 30 -sekundowe mycie rąk wodą ze zwykłym mydłem lub detergentem, jest kluczowe, by ograniczyć rozprzestrzeniania się koronawirusa.

W przypadku gorszego samopoczucia, zwłaszcza gorączki i innych objawów grypopodobnych, zachęcamy do powstrzymania się od wychodzenia z domu i spotkań z innymi osobami. W przypadku podejrzenia u siebie bądź u najbliższych zakażenia koronawirusem należy zadzwonić pod numer  bezpłatnej infolinii NFZ 800 190 590, gdzie uzyskają Państwo wszystkie niezbędne informacje nt. dalszego postępowania. 

Prosimy mieszkańców o zachowanie spokoju, wzajemne zrozumienie i ewentualne wsparcie osób przebywających na kwarantannie, w razie potrzeby w tej trudnej sytuacji.

O bieżącej sytuacji dot. zakażeń wirusem SARS-CoV-2 na terenie Gminy  Konopiska informujemy Państwa na bieżąco  na naszej stronie internetowej www.konopiska.pl

 Informacja ukazała się również na stronie internetowej Przedszkola w Konopiskach.

http://ppkonopiska.szkolnastrona.pl/

 

Urząd Gminy w Konopiskach
Gmina Konopiska
Miejscowość Konopiska zawdzięcza swoją nazwę konopii, którą uprawiali mieszkańcy okolicy. W skład gminy wchodzą następujące sołectwa: Konopiska (siedziba urzędu gminy), Aleksandria I, Aleksandria Druga, Hutki, Jamki, Kopalnia, Leśniaki, Łaziec, Rększowice, Walaszczyki, Wąsosz, Wygoda, Korzonek, Kowale.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).