Sobota, 16 stycznia 2021r. | Imieniny: Marcelego, Włodzimierza, Waldemara
Pokaż menu

Informacja

14 stycznia, 2021

 

Szanowni Państwo informujemy, że ruszył kolejny etap Narodowego Programu Szczepień. Od 15 stycznia 2021r. seniorzy powyżej 80. roku życia będą mogli zarejestrować się na szczepienia na konkretny termin. Zaraz potem - od 22 stycznia, będą mogły zrobić to osoby, które skończyły 70 lat.

Realizatorem Narodowego Programu Szczepień Ochronnych przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 w Gminie Konopiska jest SP ZOZ GOZ w Konopiskach. Szczepienia przeciw COVID-19 odbywać się będą codziennie od poniedziałku do piątku w Punkcie Szczepień w Gminnym Ośrodku Zdrowia w Konopiskach, ulica Lipowa 3.

Pacjenci zainteresowani szczepieniem mogą zapisać się dzwoniąc
do rejestracji przychodni w godzinach 11:00-15:00 
pod numerami telefonów 519 057 675, 519 057 704.

Poza tym od dnia 15 stycznia 2021r. na szczepienie będzie można zarejestrować
się także poprzez:
- Infolinię Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19
pod numerem 989
lub
Internetowe Konto Pacjenta (IKP) na stronie: https://pacjent.gov.pl/

Zgodnie z poleceniem Wojewody Śląskiego z dnia 12.01.2021r. gminy są zobowiązane do organizacji transportu dla osób mających trudności w samodzielnym dotarciu do punktów szczepień.
Dlatego informujemy, że osoby starsze niemające możliwości samodzielnego dojazdu, osoby posiadające aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o symbolach R lub N lub odpowiednio – I grupę z w/w schorzeniami mogą zgłaszać potrzebę transportu dzwoniąc pod nr tel. 511 400 494 od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 15.00. Uwaga! Warunkiem zgłoszenia potrzeby transportu jest wcześniejsze zarejestrowanie się na szczepienie.

Szczegółowe informacje o Narodowym Programie Szczepień:
https://www.gov.pl/web/szczepimysie/informacje

Przy szczepieniu p/COVID-19 nie obowiązuje rejonizacja, pacjent ma prawo wyboru dowolnej placówki szczepiącej z opublikowanej przez NFZ listy Punktów Szczepień. Szczepienia przeciw COVID-19 są bezpłatne i dobrowolne.  

Wójt Gminy Konopiska
Jerzy Żurek

 Źródło: Kancelaria Prezesa Rady Ministrów, Ministerstwo Zdrowia 

 

 
Gmina Konopiska
Miejscowość Konopiska zawdzięcza swoją nazwę konopii, którą uprawiali mieszkańcy okolicy. W skład gminy wchodzą następujące sołectwa: Konopiska (siedziba urzędu gminy), Aleksandria I, Aleksandria Druga, Hutki, Jamki, Kopalnia, Leśniaki, Łaziec, Rększowice, Walaszczyki, Wąsosz, Wygoda, Korzonek, Kowale.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).