Sobota, 8 sierpnia 2020r. | Imieniny: Cypriana, Emiliana, Dominika
Pokaż menu

Lekkoatletyczny Mityng dla każdego

28 lipca, 2020

W minioną sobotę 25 lipca na stadionie im. Ireny Szewińskiej w Konopiskach odbyła się impreza pn. „Lekkoatletyczny  Mityng dla każdego” na dystansie 3000 m. Wydarzenie zorganizowane zostało przez Gminne Centrum Kultury i Rekreacji w Konopiskach oraz Stowarzyszenie Atelier Sportu we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Częstochowie.

W zawodach udział wzięło blisko 50 zawodników, którzy zmagali się w pocie czoła
z upływającym czasem (rekord powiatu częstochowskiego 8:18 należący do Łukasza Skoczyńskiego premiowany był nagrodą w wysokości 2000 zł). Impreza odbywała się w bardzo gorący dzień, stąd bardzo trudno było o bicie rekordów. Zawodnicy osiągnęli następujące rezultaty: https://sportmaniacs.com/pl/races/lekkoatletyczny-mityng-dla-kazdego/5f05f2b2-be68-42d4-a5b3-42e6ac1f25ca/results#rankings

W ceremonii dekoracji najlepszych biegaczy udział wzięli: Anna Dziewior reprezentująca Starostę Powiatu Częstochowskiego, Barbara Ankowska-Lis reprezentująca Wójta Gminy Konopiska oraz Marcin Kowalski dyrektor GCKiR w Konopiskach.

Imprezę poprowadził Rafał Gniła, który w bardzo interesujący sposób opowiadał zgromadzonym ciekawostki związane z lekkoatletyką a w szczególności z biegami długodystansowymi.

GCKiR
Gmina Konopiska
Miejscowość Konopiska zawdzięcza swoją nazwę konopii, którą uprawiali mieszkańcy okolicy. W skład gminy wchodzą następujące sołectwa: Konopiska (siedziba urzędu gminy), Aleksandria I, Aleksandria Druga, Hutki, Jamki, Kopalnia, Leśniaki, Łaziec, Rększowice, Walaszczyki, Wąsosz, Wygoda, Korzonek, Kowale.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).