Wtorek, 11 grudnia 2018r. | Imieniny: Damazego, Waldemara, Daniela
Pokaż menu
Wolna powierzchnia

List Księżnej Sarah Ferguson

Grudzień 08, 2017

 

Uczniowie klasy IV i V Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Aleksandrii na kółku języka angielskiego pisali listy do Księżnej Kate i Williama, Księżnej Sarah Ferguson oraz do Królowej Elżbiety II. Listy były pisane z zachowaniem etykiety i właściwego słownictwa. Wysłaliśmy je, nie mając wielkiej nadziei na odpowiedź. Przyszła szybko i własnoręcznie napisana przez Księżną Yorku, która dziękowała uczniom za piękne listy i rysunki, pochwaliła ich znakomity angielski i odpowiedziała na pytania zadane w listach. Cieszy tym bardziej fakt, że list Księżnej był osobisty i dokładnie odnosił się do pytań uczniów. Z niecierpliwością oczekujemy listu od Księżnej Kate i samej Królowej Elżbiety II.

Joanna Lewandowska

 
Gmina Konopiska
Miejscowość Konopiska zawdzięcza swoją nazwę konopii, którą uprawiali mieszkańcy okolicy. W skład gminy wchodzą następujące sołectwa: Konopiska (siedziba urzędu gminy), Aleksandria I, Aleksandria Druga, Hutki, Jamki, Kopalnia, Leśniaki, Łaziec, Rększowice, Walaszczyki, Wąsosz, Wygoda, Korzonek, Kowale.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).