Poniedziałek, 10 sierpnia 2020r. | Imieniny: Borysa, Filomeny, Wawrzynca
Pokaż menu

Marszałkowski Konkurs Inicjatywa Sołecka. Dotacja dla Gminy Konopiska

09 lipca, 2020
Fragment użytku ekologicznego Jeziorko w pobliżu Korzonka - Przykuta / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 Fragment użytku ekologicznego Jeziorko w pobliżu Korzonka - Przykuta / Wikipedia / CC BY-SA 3.0

Gmina Konopiska otrzymała dotację do zadania „Zagospodarowanie przestrzeni publicznej w Gminie Konopiska poprzez wyposażenie czterech sołectw w nowoczesne obiekty małej architektury”. Projekt zostanie finansowej z budżetu Województwa Śląskiego w formie dotacji celowej. Wysokość udzielonej dotacji wyniesie 60 tys. złotych.

Planowane do realizacji zadanie zakłada zakup i montaż 4 infokiosków zewnętrznych na terenie sołectw: Aleksandria Pierwsza, Konopiska, Korzonek, Walaszczyki. Infokiosk z ang. „intelligent kiosk” to innowacyjny produkt najnowszej technologii, który cieszy się coraz to większym zainteresowaniem zarówno wśród instytucji publicznych jak i prywatnych. Dzięki coraz szerszemu zastosowaniu oraz pozytywnym opiniom użytkowników korzystających z tego typu rozwiązań, można stwierdzić, iż infokioski są obecnie niezastąpioną już częścią dzisiejszej ery szybkiego przekazywania informacji. Społeczność lokalna naszej gminy potrzebuje tego typu terenowych punktów dostępu do informacji z uwagi na fakt, iż wśród mieszkańców są nadal osoby wykluczone cyfrowo. Pośród treści, które nasz samorząd planuje zamieszczać na urządzeniach są m.in. informacje Urzędu Gminy, wydarzenia kulturalne organizowane przez Gminne Centrum Kultury i Rekreacji, informacje przekazywane przez Gminny Ośrodek Zdrowia, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej czy Gminną Bibliotekę Publiczną. Ponadto w ramach pakietu każde z czterech sołectw otrzyma zintegrowany z infokioskami system monitorujący jakość powietrza na terenie gminy, którego dane będą na bieżąco przesyłane i  wyświetlane na ekranach infokiosków. System taki to doskonałe narzędzie do podnoszenia świadomości ekologicznej i informowania społeczności o aktualnym stanie jakości powietrza. W ten sposób każdy z mieszkańców naszej gminy, w tym osoby słabowidzące i niedosłyszące będą mogły korzystać z bogatych zasobów danych oferowanych przez urządzenia.

GCKiR

Marszałkowski Konkurs „Inicjatywa Sołecka” - wyniki 2020
Gmina Konopiska
Miejscowość Konopiska zawdzięcza swoją nazwę konopii, którą uprawiali mieszkańcy okolicy. W skład gminy wchodzą następujące sołectwa: Konopiska (siedziba urzędu gminy), Aleksandria I, Aleksandria Druga, Hutki, Jamki, Kopalnia, Leśniaki, Łaziec, Rększowice, Walaszczyki, Wąsosz, Wygoda, Korzonek, Kowale.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).