Sobota, 21 kwietnia 2018r. | Imieniny: Anzelma, Bartosza, Feliksa
Pokaż menu

Młoda, zdolna z Rększowic!!!

Maj 16, 2017

 

,,Niechaj to narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają”- tak można by słowami Mikołaja Reja powiedzieć o uczennicy z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Rększowicach Aleksandrze Głębockiej. Otóż nasza Ola wzięła udział w Wojewódzkim Konkursie z Języka Polskiego. Najpierw etap szkolny, gdzie było ponad 10 tys. uczestników, potem rejonowy, do którego dostało się ok. 400 uczniów i wreszcie ci najlepsi, w trzecim etapie, których było 158! i tam nasza uczennica.

Trudno było bardzo. Wiele godzin trzeba było poświęcić na rozwiązywanie zadań, uczenie się zupełnie nowych rzeczy, których rówieśnicy nie biorący udziału w konkursie nie musieli pokonywać, ale Ola dzielnie pracowała. Została finalistką Konkursu i za to wielkie gratulacje.

Oli życzymy dalszych sukcesów oraz realizacji zamierzeń i planów!

Alicja Kamińska

 
Gmina Konopiska
Miejscowość Konopiska zawdzięcza swoją nazwę konopii, którą uprawiali mieszkańcy okolicy. W skład gminy wchodzą następujące sołectwa: Konopiska (siedziba urzędu gminy), Aleksandria I, Aleksandria Druga, Hutki, Jamki, Kopalnia, Leśniaki, Łaziec, Rększowice, Walaszczyki, Wąsosz, Wygoda, Korzonek, Kowale.

Dodaj komentarz

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).