Środa, 22 maja 2019r. | Imieniny: Heleny, Wieslawy, Ryty
Pokaż menu

Nowe zajęcia w „Promyku”

Grudzień 05, 2018

 

W ramach projektu PWD Promyk, współfinansowanego przez Regionalny Ośrodek Pomocy Społecznej w Katowicach, w Placówce Wsparcia Dziennego “Promyk” odbywają się nowe zajęcia. Rodzice oraz ich dzieci mogą skorzystać z porad psychologa, który dyżuruje we wtorki i w czwartki. Dzieci uczestniczą również w zajęciach logopedycznych. Dużym zainteresowaniem cieszą się zajęcia relaksacyjne oraz biblioterapia. Sala relaksacyjna została przygotowana w taki sposób, aby dzieci mogły poczuć atmosferę lasu. W sali zostały zamontowane chusty, w których dzieci mogą odpocząć i się zrelaksować. Krótkie drzemki w chustach odświeżają umysł, zmniejszają liczbę popełnianych błędów, pobudzają kreatywność oraz zwiększają liczbę nowatorskich i niekonwencjonalnych rozwiązań. Dodatkowo dzieci mogą posłuchać odgłosów ptaków, szumu morza i innych dźwięków, które odprężają i pozwalają zapomnieć o codziennych obowiązkach. Zajęcia relaksacyjne odbywają się w kilku małych grupach we wtorki i w czwartki a biblioterapia w poniedziałki i w środy. Dodatkowo, w ramach powyższego projektu, realizowana jest gimnastyka korekcyjna dla dzieci z wadami postawy oraz zajęcia z profilaktyki uzależnień. Dokładny plan zajęć dostępny jest w Placówce. Zajęcia częściowo finansowane są przez Zarząd Województwa Śląskiego w ramach konkursu ofert dla gmin i powiatów województwa śląskiego pn.: „Wspieranie lokalnych systemów profilaktyki i rozwiązywania problemów uzależnień oraz przeciwdziałania przemocy w rodzinie w województwie śląskim w 2018 roku”.
Justyna Imiołczyk
Wychowawca Placówki

 
Gmina Konopiska
Miejscowość Konopiska zawdzięcza swoją nazwę konopii, którą uprawiali mieszkańcy okolicy. W skład gminy wchodzą następujące sołectwa: Konopiska (siedziba urzędu gminy), Aleksandria I, Aleksandria Druga, Hutki, Jamki, Kopalnia, Leśniaki, Łaziec, Rększowice, Walaszczyki, Wąsosz, Wygoda, Korzonek, Kowale.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).