Wtorek, 26 maja 2020r. | Imieniny: Filipa, Pauliny
Pokaż menu

Obóz językowy w Międzygórzu

08 listopada, 2019

 

15 uczniów z klasy VIII Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Aleksandrii miało okazję uczestniczyć w pięciodniowym obozie językowym Euroweek w Międzygórzu. Jednak zanim dotarliśmy do uroczego o tej porze roku Międzygórza, zwiedziliśmy po drodze Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu, a w profesjonalnym studiu nagrań mieliśmy możliwość nagrać piosenkę zespołu Lady Pank „Mniej niż zero”. Przy okazji wizyty w studiu nagrań poznaliśmy możliwości techniczne sprzętu znajdującego się na jego wyposażeniu oraz ciekawą pracę reżysera dźwięku.

Przez 5 październikowych dni oprócz doskonalenia kompetencji językowych, rozwijaliśmy umiejętność pracy w grupie, poszerzaliśmy nasze horyzonty w zakresie różnych kultur, pracowaliśmy nad budowaniem zespołu, odgrywaniem ról, prezentacją oraz rozwijaliśmy umiejętności komunikacyjne.

Program podnosi nie tylko sprawności intelektualne i kreatywność uczestników, ale obejmuje też warsztaty i zadania z zakresu rozwiązywania problemów, zarządzania grupą, stereotypów, uczy krytycznego myślenia, co z kolei pozwala na analizę pozyskanych informacji.

A wszystko to po angielsku i poprzez dobrą zabawę dzięki pełnym entuzjazmu i radości życia wolontariuszom z całego świata.

A że pogoda nam dopisała, wykorzystywaliśmy każdą chwilę między zajęciami na spacery po okolicy. Przywieźliśmy ze sobą nowe przyjaźnie, dużo energii i chęci do uczenia się języków obcych, bo one otwierają nam nowe możliwości.

Joanna Lewandowska

FOTORELACJA ZS-P ALEKSANDRIA 
Gmina Konopiska
Miejscowość Konopiska zawdzięcza swoją nazwę konopii, którą uprawiali mieszkańcy okolicy. W skład gminy wchodzą następujące sołectwa: Konopiska (siedziba urzędu gminy), Aleksandria I, Aleksandria Druga, Hutki, Jamki, Kopalnia, Leśniaki, Łaziec, Rększowice, Walaszczyki, Wąsosz, Wygoda, Korzonek, Kowale.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).