Niedziela, 27 września 2020r. | Imieniny: Wincentego, Mirabeli, Justyny
Pokaż menu

Obóz zimowy Małe Ciche 2020

12 lutego, 2020

 

Jak co roku, U.L.K.S. ALKAS zorganizował zimowy obóz narciarski w przepięknej tatrzańskiej miejscowości Małe Ciche.

Wyruszyliśmy w sobotę 18.01.2020r. z samego rana. Po pięciogodzinnej podróży szczęśliwie dotarliśmy na miejsce u podnóża Tatr. Góry przywitały nas piękną słoneczną pogodą, która towarzyszyła nam do końca pobytu.

Korzystając z doskonałych warunków narciarskich, większość czasu spędzaliśmy na stoku. Grupa zaawansowana doskonaliła swe umiejętności, a początkujący z wielkim samozaparciem przystąpili do nauki jazdy na nartach. Już po dwóch dniach kursu wszyscy potrafili zjeżdżać samodzielnie i cieszyć się tą piękną dyscypliną sportową.

Wieczory spędzaliśmy na spacerach po okolicy, wspólnych grach i zabawach w świetlicy czy przy góralskim ognisku. Zwieńczeniem pięciu dni jazdy na nartach były zawody zorganizowane na profesjonalnie przygotowanej trasie, które ukończyli wszyscy zawodnicy, a zwycięzcy w poszczególnych kategoriach otrzymali pamiątkowe dyplomy i medale.

Nasz pobyt zbiegł się w czasie z karnawałem góralskim, którego jedną z atrakcji były kumoterki. Mieliśmy okazję przyjrzeć im się z bliska. Kumoterki to wyścigi pary góralskiej w strojach regionalnych po śniegu w małych saniach. Zabawa była przednia, zarówno dla uczestników, jak i licznie zebranej publiczności.  

Ostatniego dnia pobytu wybraliśmy się na wycieczkę do Zakopanego. Spacer po Krupówkach zakończyliśmy zakupami pamiątek dla swoich bliskich pod Gubałówką. Z Zakopanego udaliśmy się do Chochołowa, aby zregenerować siły na miejscowych termach. Zabawa była udana, dzieci miały dostęp do kilku basenów wewnętrznych i zewnętrznych, łaźni parowej oraz zjeżdżalni.

Niestety, wszystko, co dobre szybko się kończy. Siedem dni, które spędziliśmy razem, minęły bezpowrotnie. Zostają tylko wspomnienia tych wspaniałych chwil. Mamy nadzieję, że za rok znów się spotkamy.

Chciałbym podziękować opiekunom grup za wspaniałą pracę, Dyrektorowi ZS-P im. J. Kochanowskiego w Aleksandrii - Panu Pawłowi Bekusowi, Pani Elżbiecie Kosin za pomoc w przygotowaniu wyjazdu. Serdecznie dziękuję również Radzie Rodziców oraz Pani Mai Sikorze za wsparcie finansowe uczestników obozu.

Wojciech Krauze
ZS-P Aleksandria 

Fotorelacja ZS-P Aleksandria 
Gmina Konopiska
Miejscowość Konopiska zawdzięcza swoją nazwę konopii, którą uprawiali mieszkańcy okolicy. W skład gminy wchodzą następujące sołectwa: Konopiska (siedziba urzędu gminy), Aleksandria I, Aleksandria Druga, Hutki, Jamki, Kopalnia, Leśniaki, Łaziec, Rększowice, Walaszczyki, Wąsosz, Wygoda, Korzonek, Kowale.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).