Środa, 21 sierpnia 2019r. | Imieniny: Joanny, Kazimiery, Piusa
Pokaż menu

Ogłoszenia Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Konopiskach

Kwiecień 17, 2019

 

WYJAZD DO TEATRU

Zapraszamy dzieci i młodzież z gminy Konopiska na bezpłatny wyjazd do teatru im. Stanisława Wyspiańskiego do Katowic na przedstawienie pt.: “Staś i Zła Noga”. Wyjazd odbędzie się 9 maja (czwartek). Zbiórka o godz. 9:00 pod Promykiem. Przyjazd około godz. 14:00. Zapewniamy przejazd tam i powrót, ubezpieczenie NNW oraz bilety wstępu na spektakl. Wyjazd przeznaczony dla dzieci i młodzieży w wieku 3-17 lat. Pierwszeństwo mają osoby z rodzin zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym oraz osoby z niepełnosprawnościami i ich otoczenie.

Kilka słów o przedstawieniu:

Staś to chłopiec poruszający się na wózku inwalidzkim, który swoje fizyczną niepełnosprawność rekompensuje absolutnie szaloną wyobraźnią. "Zła Noga" to przyczyna zdrowotnych kłopotów chłopca, ale też jego najlepsza przyjaciółka i towarzyszka szalonych przygód. Jest jeszcze mama. Mama się martwi, a jednak wierzy, walczy i nie poddaje się, bezwarunkowo kocha. Ich słodko-gorzkie perypetie wywołują uśmiech, wzruszają, a czasem wprawiają w zakłopotanie. Bo co odpowiedzieć "Złej Nodze", która chce zostać kosmonautą?

Więcej informacji w Placówce lub pod numerem tel.: 511 199 778.

Wyjazd jest jednym z zadań projektu pn.”Promyk szczęścia” realizowanego w ramach ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 (Europejski Fundusz Społeczny) dla osi priorytetowej IX. Włączenie społeczne, działania 9.2 Dostępne i efektywne usługi społeczne i zdrowotne, poddziałania 9.2.2 Rozwój usług społecznych i zdrowotnych – RIT

Justyna Imiołczyk, koordynator projektu

SPOTKANIA DLA RODZICÓW 

W ramach Akademii Dobrego Rodzica, w Placówce Wsparcia Dziennego “Promyk” w Konopiskach odbędą się kolejne, bezpłatne spotkania dla rodziców ze specjalistami z różnych dziedzin.

6 maja (poniedziałek) w godz. 17:00-19:00 odbędzie się spotkanie z seksuolożką. Podczas spotkania będą poruszane tematy związane z fazami rozwoju człowieka.

14 maja (wtorek) w godz. 17:00-19:00 będzie można skorzystać z porad terapeuty uzależnień.

21 maja (wtorek) w godz. 17:00-19:00 pielęgniarka będzie przybliżać temat, dotyczący edukacji w cukrzycy.

Pierwszeństwo mają osoby zagrożone ubóstwem lub wykluczeniem społecznym oraz osoby z niepełnosprawnościami.

Więcej informacji w Placówce lub pod numerem tel.: 511 199 778.

Wyjazd współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Justyna Imiołczyk, koordynator projektu

 

 

 
Gmina Konopiska
Miejscowość Konopiska zawdzięcza swoją nazwę konopii, którą uprawiali mieszkańcy okolicy. W skład gminy wchodzą następujące sołectwa: Konopiska (siedziba urzędu gminy), Aleksandria I, Aleksandria Druga, Hutki, Jamki, Kopalnia, Leśniaki, Łaziec, Rększowice, Walaszczyki, Wąsosz, Wygoda, Korzonek, Kowale.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).