Sobota, 15 grudnia 2018r. | Imieniny: Niny, Celiny, Waleriana
Pokaż menu
Wolna powierzchnia

„Popołudnie z Nauką”

Grudzień 07, 2017

 

30 listopada 2017r. Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Częstochowie było organizatorem wspaniałych warsztatów edukacyjnych głównie dla miłośników nauk matematyczno-przyrodniczych. Spotkania podzielone zostały na konkretne obszary tematyczne. Uczennice szkoły w Konopiskach: Zuzanna Nowak, Aleksandra Glondalska, Natalia Kowalska oraz Magdalena Stanisz miały ogromną przyjemność gościć w Liceum Katolickim. Na miejsce dotarliśmy pod opieką p. mgr Renaty Ułamek , która zachęciła nas do aktywnej pracy podczas spotkania. Niezwykle interesujące były warsztaty z biologii, które pozwoliły nam zapoznać się z prezentacją na temat zasad funkcjonowania serca. Miłośnicy medycyny i przyszli lekarze mogli sprawdzić swoją wiedzę i odporność na stres związaną z pracą na otwartym sercu. Niezwykle interesujące było zaznaczanie poszczególnych elementów opisywanego narządu. Intensywnie pracowaliśmy w grupach tematycznych wspólnie z licealistami. Wielką frajdą okazały się biologiczne łamigłówki zaszyfrowane jako przepis kulinarny, podany językiem przyrodniczym. Rywalizacja była tym większa, że pracowaliśmy pod presją czasu.

Bardzo inspirującym był  wykład z geografii "O ruchach płyt tektonicznych" prowadzony przez pana Andrzeja Murawskiego. Naszym zadaniem do wykonania podczas wykładu z geografii było sporządzenie symulacji układu kontynentów w odległej przyszłości. Twórcza zabawa w wielkich odkrywców pozwoliła nam na rozwinięcie wyobraźni. Ćwiczenie to wzbudziło wiele emocji i cieszyło się dużym uznaniem wśród młodzieży.

Wisienką na torcie naszych edukacyjnych oczekiwań było niezwykłe spotkanie z podróżnikiem i autorem wspaniałych zdjęć ze Spitzbergenu i innych zakątków świata panem Dariuszem Gawrońskim, który porywająco przekazywał swoją wiedzę na temat okołobiegunowych terenów. Nasze wrażenia na długo pozostaną w pamięci. Mieliśmy szansę uczestniczyć w wielkim wydarzeniu naukowym, które utwierdziło w  nas w przekonaniu jak wielką wartość i przyszłość mają nauki matematyczno - przyrodnicze. Ufamy, że jest to wstęp do ciekawego cyklu spotkań młodzieży z naukowcami, którzy zaszczepią w nas pasję i miłość do pogłębiania wiedzy.

Aleksandra Glondalska
Gmina Konopiska
Miejscowość Konopiska zawdzięcza swoją nazwę konopii, którą uprawiali mieszkańcy okolicy. W skład gminy wchodzą następujące sołectwa: Konopiska (siedziba urzędu gminy), Aleksandria I, Aleksandria Druga, Hutki, Jamki, Kopalnia, Leśniaki, Łaziec, Rększowice, Walaszczyki, Wąsosz, Wygoda, Korzonek, Kowale.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).