Sobota, 11 lipca 2020r. | Imieniny: Olgi, Kaliny, Benedykta
Pokaż menu

Powrót do placówek oświatowych

26 maja, 2020

 

Szanowni Rodzice, Szanowni Mieszkańcy Gminy Konopiska,
W dniu 25 maja 2020 r. otwarliśmy  wszystkie przedszkola prowadzone przez Gminę Konopiska. Na 366 dzieci zapisanych do naszych placówek, do sal przedszkolnych wróciło 12 dzieci - to niewiele ponad 3 % (stan na 26.05.2020r.). Zajęcia odbywają się z uwzględnieniem wewnętrznych procedur bezpieczeństwa opracowanych w oparciu o wytyczne GIS, MZ, MEN oraz po weryfikacji tych procedur przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Częstochowie.

Od poniedziałku, 25 maja br. do szkół mogli również powrócić uczniowie klas I–III. Jak na razie, w naszej gminie, żadne dziecko nie wróciło na zajęcia do szkoły. Wszyscy uczniowie nadal korzystają z lekcji prowadzonych z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

Uczniowie szkół mają również zapewnione według potrzeb konsultacje z nauczycielami, w szczególności z przedmiotów objętych egzaminem ósmoklasisty. Harmonogramy spotkań uczniów, którzy są chętni do skorzystania z konsultacji  przygotowywane są przez nauczycieli poszczególnych przedmiotów.

Zachęcamy ósmoklasistów o kontakt ze swoimi nauczycielami i aktywny udział w konsultacjach, które pomogą przygotować się do egzaminu.

Prosimy również zainteresowanych rodziców/opiekunów dzieci o kontakt z właściwą placówką w celu omówienia szczegółów powrotu przedszkolaków i uczniów klas I-III.

Urząd Gminy Konopiska 

Zdjęcie poglądowe pixabay
Gmina Konopiska
Miejscowość Konopiska zawdzięcza swoją nazwę konopii, którą uprawiali mieszkańcy okolicy. W skład gminy wchodzą następujące sołectwa: Konopiska (siedziba urzędu gminy), Aleksandria I, Aleksandria Druga, Hutki, Jamki, Kopalnia, Leśniaki, Łaziec, Rększowice, Walaszczyki, Wąsosz, Wygoda, Korzonek, Kowale.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).