Środa, 22 maja 2019r. | Imieniny: Heleny, Wieslawy, Ryty
Pokaż menu

„Promyk szczęścia”

Grudzień 05, 2018

 

W Placówce Wsparcia Dziennego “Promyk” realizowany jest m.in. projekt Promyk szczęścia, w ramach którego realizowane są ciekawe zajęcia oraz wyjazdy. W okresie wakacyjnym zostały zrealizowane wyjazdy dla dzieci i młodzieży oraz ich rodziców na spływ kajakowy. Odbyły się również wycieczki rowerowe. Dla dzieci i młodzieży zrealizowano 10-dniowy obóz terapeutyczny. W październiku rodzice wraz z dziećmi uczestniczyli w rejsie statkiem po kanale gliwickim. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się zajęcia odbywające się na miejscu, w Placówce. Wychowankowie uczestniczą w zajęciach akrobatycznych, podczas których wykonują różne figury, uczą się systematyczności oraz wzmacniają swoje ciało. Dla osób zainteresowanych zajęciami plastycznymi przygotowaliśmy warsztaty tworzenia witraży, podczas których uczestnicy wykonują szklane witraże techniką Tiffaniego. Dla młodszych wychowanków zorganizowaliśmy warsztaty lalkarskie, podczas których dzieci wykonują lalki, pacynki, kukiełki oraz zgłębiają tajniki teatru lalek, a także uczą się łączyć sztuki plastyczne z teatralnymi.

Zbliżamy się do końca roku, mimo to czeka nas jeszcze sporo atrakcji. W ramach powyższego projektu zorganizowane będą rozgrywki sportowe dla dzieci i młodzieży, rodziców oraz nauczycieli i wychowawców Placówki. Uczestnicy rozgrywek będą rywalizować między sobą w różnych konkurencjach, m.in. w siatkówce, piłce nożnej, koszykówce, łucznictwie i innych. Dodatkowo zostanie zorganizowana dwudniowa gra wiejska. W pierwszym dniu uczestnicy zmagać się będą z zagadkami i sprawnościami w okolicach Placówki. W drugim dniu odbędzie się wyjazd do Fabryki Porcelany do Katowic, gdzie uczestniczyć będziemy w Wielkiej Wyprawie Elfów. Gra wiejska odbędzie się w dniach 11-12 grudnia.

Z powyższych atrakcji skorzystać mogą przede wszystkim osoby zagrożone ubóstwem lub wykluczeniem społecznym. Wszystkie zajęcia są bezpłatne. Dodatkowe informacje w Placówce lub pod numerem telefonu: 511 199 778.

Projekt współfinansowany jest przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach konkursu „Wspieranie jednostek samorządu terytorialnego w tworzeniu systemu przeciwdziałania przemocy w rodzinie” – edycja 2018.

Justyna Imiołczyk
Wychowawca Placówki
Gmina Konopiska
Miejscowość Konopiska zawdzięcza swoją nazwę konopii, którą uprawiali mieszkańcy okolicy. W skład gminy wchodzą następujące sołectwa: Konopiska (siedziba urzędu gminy), Aleksandria I, Aleksandria Druga, Hutki, Jamki, Kopalnia, Leśniaki, Łaziec, Rększowice, Walaszczyki, Wąsosz, Wygoda, Korzonek, Kowale.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).