Poniedziałek, 18 marca 2019r. | Imieniny: Cyryla, Edwarda, Boguchwaly
Pokaż menu

Srebro siatkarzy

Kwiecień 16, 2018

Siatkarska drużyna Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Konopiskach  zajęła drugie miejsce w Siatkarskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Powiatu Częstochowskiego Piłce Siatkowej Chłopców w roku szkolnym 2017/18.

Turniej finałowy odbył się 22 marca 2018 roku w Starym Cykarzewie, do którego dostały się wyłonione w eliminacjach cztery najlepsze zespoły z powiatu częstochowskiego. Zespół z Konopisk w meczu półfinałowym zmierzył się z drużyną z  Mykanowa. Mecz w obu setach był bardzo wyrównany i zacięty, ale tylko z powodu dość przeciętnej gry w ataku zespołu z Konopisk. O ostatecznym sukcesie zdecydowała lepsza zagrywka, która  pozwoliła wygrać mecz 2-0 i awansować do finału.

W finale drużyna z Konopisk zmierzyła się z zespołem z Blachowni. Mecz finałowy nie dostarczył jednak zbytnich emocji, siatkarze z Konopisk nie byli w stanie, tym razem przeciwstawić się świetnie grającym tego dnia siatkarzom z Blachowni. Tylko w drugim secie przez chwilę zbliżyli się do swoich rywali, ale znów proste i niewymuszone własne błędy na zagrywce i ataku nie pozwoliły na choćby wygranie jednego seta. Jedyne co pozostało, to cieszyć się ze zdobytego srebra.

Wyniki spotkań:
Cykarzew – Blachownia 0:2 (24, 20)
Mykanów – Konopiska 0:2 (26, 22)
Przegrani o III miejsce: Cykarzew – Mykanów 0:2 (18, 15)   
Wygrani o I miejsce: Blachownia – Konopiska 2:0 (17, 20)

Skład drużyny: Aleksaner Biskup, Filip Gonera, Norbert Cierpiał, Krystian Lasoń, Oskar Szwyngiel, Sebastian Zyszczak, Jakub Nalewajka, Piotr Kupczyk, Mikołaj Strużykowski, Szymon Mirczak, Jakub Jarosz, Adam Szewiński.

Trener Tomasz Kupczyk
Gmina Konopiska
Miejscowość Konopiska zawdzięcza swoją nazwę konopii, którą uprawiali mieszkańcy okolicy. W skład gminy wchodzą następujące sołectwa: Konopiska (siedziba urzędu gminy), Aleksandria I, Aleksandria Druga, Hutki, Jamki, Kopalnia, Leśniaki, Łaziec, Rększowice, Walaszczyki, Wąsosz, Wygoda, Korzonek, Kowale.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).