Sobota, 16 lutego 2019r. | Imieniny: Danuty, Julianny, Daniela
Pokaż menu

SUKCES UCZENNIC KLASY III SP W JAMKACH-KORZONKU

Czerwiec 18, 2018

W dniu 29 maja w Częstochowie w Szkole Podstawowej nr 24 im. J. Szancera odbył się Regionalny Konkurs Czytelniczy i Plastyczny "Nasze lektury-książki, które nas uczą i bawią". Celem konkursu było propagowanie literatury dziecięcej, rozbudzanie zainteresowań czytelniczych , rozwijanie wyobraźni dziecięcej oraz kształtowanie zasad zdrowego współzawodnictwa. Konkurs przeznaczony był dla uczniów edukacji wczesnoszkolnej i dotyczył poziomu wiedzy z zakresu poznanych lektur. Do zmagań zgłosiły się 22 szkoły z Częstochowy i regionu. Naszą szkołę reprezentowały  Ewa Fornalik i Nina Januszko, które rozwiązywały test z literatury a ilustracje do wybranej lektury malowały : Maja Janik i Natalka Zębik. Rywalizacja była bardzo duża i zakończyła się sukcesem Mai Janik i Natalii Zębik . Dziewczynki zajęły III miejsce za ilustrację do "Mikołajka". Malowały pod okiem częstochowskich artystów plastyków. Gratulujemy sukcesu i godnego reprezentowania nas w regionie !!!                     

Wychowawczyni B. Korzonek

 

 
Gmina Konopiska
Miejscowość Konopiska zawdzięcza swoją nazwę konopii, którą uprawiali mieszkańcy okolicy. W skład gminy wchodzą następujące sołectwa: Konopiska (siedziba urzędu gminy), Aleksandria I, Aleksandria Druga, Hutki, Jamki, Kopalnia, Leśniaki, Łaziec, Rększowice, Walaszczyki, Wąsosz, Wygoda, Korzonek, Kowale.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).